Продаж Приватбанку: міф чи реальність

25 січня 2018, 17:30

Згідно із заявою Енгіна Акчакочі, націоналізований Приватбанк планують приватизувати у 2021 році на останньому етапі п'ятирічної стратегії розвитку банку, розробленої компанією McKinsey.

У розмові Енгін Акчакоча сказав про те, що стратегію розвитку розроблено і передано до Мінфіну, і міністерство повинно її затвердити. Мінфін поки цього ще не зробив.

Відео дня

Поки що це лише розроблений план, але мета стратегії полягає у приватизації Приватбанку. Держава повинна вийти з капіталу цього банку і продати його. При цьому питання продажу міноритарної частки, наприклад, 10-20%, європейській фінансовій установі не розглядається.

Йдеться про 100% продажу всього пакету. Ця стратегія розроблена в межах стратегії розвитку держбанків, яка передбачає зниження присутності держави на фінансовому ринку країни.
Після націоналізації Приватбанку 55% ​​активів фінансової системи України – це держава. Мінфін володіє Приватбанком, Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком. Така ситуація не є нормальною, це не ринково і може завершитися монопольною змовою держбанків. Решта учасників ринку, включно з європейськими, не відчувають себе на цьому ринку комфортно.

Тому держава повинна цивілізовано вийти з банківського сектору шляхом продажу частки в держбанках. Як це буде реалізовано на практиці з Приватбанком – подивимося.

Наразі стратегія передбачає, що до 2021 року зусилля менеджменту Приватбанку будуть спрямовані на підготовку банку до приватизації. Є надії та очікування, що ринок до цього часу збалансується і з'явиться попит на українські банки з боку міжнародних фінансових інститутів.

Вартість Приватбанку зараз оцінити неможливо. Для того, щоб продати банк, його потрібно підготувати до продажу. Подивимося, наскільки зможуть це зробити менеджери Привату. У будь-якому випадку, є надія на те, що держава як мінімум поверне вкладені в банк кошти. Це мінімум 160 мільярдів гривень, які повинні бути повернуті за курсом, який буде на момент продажу. Таким чином, якщо держава виявиться результативним власником, то зможе ефективно вийти з такої ситуації. А як це буде реалізовано – подивимося.

За інформацією, вже зараз цим активом цікавляться кілька дуже великих американських банків. Енгін Акчакоча говорив про те, що є настрій на те, що цей банк стане виключно роздрібним і буде працювати виключно з фізичними особами (депозити, кредити), а також буде незначний розвиток в сегменті малого і середнього бізнесу. Іноземці цікавляться такими активами, де можна продавати роздрібні кредити.

Після завершення стратегії, якщо вона буде успішною, можна очікувати на великий попит на покупку Приватбанку з боку іноземних суб'єктів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X