Про підсумки року і трьох китів успішного бізнесу

20 грудня 2017, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У кінці року прийнято підбивати підсумки, оцінюючи результат за різницею втрат і здобутків. Що вдалося, а що ні

Однак, як на мене, це не зовсім слушне рішення. Особисто я негативний досвід теж намагаюся перетворити на позитив. Я роблю висновки. Негатив – це завжди хороший урок і унікальна вакцина від майбутніх помилок. Не вдалося – забудь. Досяг успіху – розвивай, мультиплікуй, ділися досвідом.

Відео дня

До речі, про досвід є чудовий анекдот.

А тепер – серйозно. Давайте через призму власного досвіду оцінимо рік 2017 і спробуймо сформувати кейси року наступного.

Можна багато говорити про успішність чи провальність реформ, але не слід забувати двох основних фактів. Перший – зміни це вже краще, ніж те болотце, в якому перебувала країна останні два десятки років. Другий – результати внаслідок реформ ми побачимо у перспективі кількох років. Тому рішення, прийняті сьогодні в масштабі країни, покажуть результат не раніше 2020-2022 років.

На мою думку, з усіх реформ найуспішнішою є децентралізація. Громади нарешті зрозуміли, що вони можуть самі заробляти та інвестувати, а великий і середній бізнес отримав можливості розмовляти з тими, хто керує територіями насправді. Переконаний, за економічною і соціальною автономністю громад прихована колосальна перспектива, в першу чергу, фінансова. Громади нарешті отримали в руки свій гаманець. Тепер питання в його наповненні.

Силовий блок переживає надскладну трансформацію. Зміни ніколи не давались легко, особливо, коли відбудова триває на тлі збройної агресії.

Однак найбільшою проблемою сьогодні є відсутність політичної стабільності. Еліти гають забагато часу на взаємопоборювання і галас, а мали б – на узгодження позицій і напрацювання механізмів створення робочих місць з конкурентними зарплатами та на розробку механізмів експансивної експортної політики. Завойовувати зовнішні ринки життєво необхідно, але МХП не може бути одиноким воїном у полі.

Переконаний, що наступний рік має стати початком саме такої експансії. Проте не слід вважати, що лише держава несе 100% відповідальність за цей процес. Локомотивом таких змін повинен стати бізнес. Не треба чекати, поки політики ухвалять закони, а чиновники почнуть їх впроваджувати. Сьогодні в Україні є все для того, щоб вести успішний, чесний і конкурентний бізнес.

Що для цього потрібно?

Працювати. Щодня і щовечора. Цілодобово, якщо хочете. Лише тоді буде результат. Можливо, ви знаєте якийсь інший шлях успіху? Поділіться, бо мені інший не відомий.

Думати на перспективу. Зважувати наслідки кожного рішення і планувати на кілька років уперед. Ставити досяжні цілі і недосяжну мету, яка з часом перетвориться на ціль. А ще ви маєте усвідомити, що єдиний автор ваших перемог або невдач це той, кого ви бачите в дзеркалі.

Мислити інноваційно. Впроваджувати у виробництві нові технології, принципи і не боятись експериментувати. Коли я почав зводити першу біогазову установку, з мене кепкували. Я будую другу, одну з найбільших у світі, і тепер мені заздрять. Не бійтеся нового, бійтеся старого і заскорузлого.

Дотримуватися таких правил легко і складно водночас, але якщо ви хочете змін у країні, почніть змінювати себе і ви побачите, як змінюється світ навколо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X