Привид торгової війни бродить по світу

13 травня 2019, 14:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Схоже, що нинішній ринок тримається на торговій угоді між США і Китаєм

Цікаво, чи зуміє ринок найближчим часом відіграти $2 трильйони, втрачені минулого тижня? Погрози Дональда Трампа про підвищення тарифів привели у виконання минулої п'ятниці, але незважаючи на це, інвестори і далі вірять у позитивне завершення торгової саги. Надію вкотре підігрів міністр фінансів Мнучин, який звично заявив у п'ятницю ввечері, що переговори просуваються «продуктивно». І це були саме ті слова, яких чекав ринок, що швидко відреагував зростанням.

Відео дня

Позитивний результат американо-китайських переговорів уже давно закладений у нинішні ціни і будь-які відхилення від заданого сценарію можуть спровокувати різкі падіння. Для цього є причини і одна з фундаментальних – це висока оцінка компаній.

За даними Reuters, на поточний момент співвідношення ціни до майбутнього прибутку (P/E) для компаній S&P 500 зросло до 17%, що на 13% вище від історичного середнього. Такі ж рівні оцінки спостерігалися у вересні минулого року, після чого відбулася значна корекція, майже на 20%. Але, для об'єктивності треба сказати, що того разу ситуація була складнішою через агресивну політику ФРС, націленої на рішуче підвищення процентних ставок. Сьогодні ФРС набагато м'якша і ліберальніша, що дає багатьом інвесторам підставу вірити в обґрунтованість нинішніх високих цін.

На тлі низьких ставок ФРС, прибутковість десятирічних державних облігацій США становить всього-на-всього 2.4%. З погляду інвесторів, це мало, і, відповідно, необхідно шукати заробіток на ринку акцій, збільшуючи попит і штовхаючи ціни вгору. Ну, а високі ціни цілком можна обґрунтувати результатами фундаментального аналізу – оцінка вартості акцій на підставі майбутнього грошового потоку завжди виглядає краще при низьких ставках.

І все-таки, обґрунтування обґрунтуваннями, але, коли ринок на піку, будь-яка нестандартна подія може запросто похитнути рівновагу, що ми і побачили минулого тижня. А те, що ринок на піку, зазначили навіть у ФРС, у нещодавньому звіті про фінансову стабільність.

Ще одним виправданням нинішніх високих цін є міркування багатьох аналітиків про те, що P/E може знизитися до більш традиційних рівнів вже до кінця року, завдяки прогнозованому зростанню прибутку в корпоративному секторі.

І ось тут, знову, на передній план виходять торгові переговори між США і Китаєм. Адже, якщо обіцяної і дуже очікуваної угоди не буде, то зростання тарифів спровокує зростання витрат у корпоративному секторі, і, отже, призведе до зниження прибутковості. Також, в умовах торговельної війни компанії навряд чи будуть інвестувати гроші в розширення, що призведе до зниження капітальних витрат. У підсумку, прогнози можуть не збутися.

Отже, як не крути, а, схоже, що нинішній ринок тримається на торговій угоді між США і Китаєм. Будь-яке затягування процесу закономірно буде знижувати переконливість аргументів, що виправдовують нинішні ціни. А вичерпаються аргументи, там і корекція/ведмежий ринок не за горами.

Що ж стосується наступних кроків у переговорах, то міністр Мнучин заявив, що найближчим часом нічого конкретного не планується. Його колега у переговорах Торговий представник Лайтхайзер повідомив, що сьогодні буде оприлюднено деталі плану про введення тарифів на залишок китайського імпорту в розмірі $300 мільярдів. Китайський віце-прем'єр Ліу Хе сказав, що переговори обов'язково продовжаться і порекомендував не робити трагедії з того, що відбувається.

Як буде насправді, по-моєму, ніхто не знає, так що, залишається дивитися, як все, що відбувається, буде оцінено ринком, який намагається балансувати на вершині, ризикуючи в будь-який момент почати падіння. Аби привід знайшовся!

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X