Стисло і зрозуміло: Зарплата в п’ять разів вища. На українців чекають німецька і польська залізниці

27 січня 2021, 13:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Середа, 27 січня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Як символічний крок до приватизації в банківському секторі України, в якому переважає держава, Міжнародна фінансова корпорація Світового банку надає державному Укргазбанку кредит в розмірі €30 млн, який можна конвертувати в акції банку. Укргазбанк — один з чотирьох банків, контрольованих державою. Держбанки охоплюють 60% банківського ринку України. У вересні минулого року уряд затвердив мету скоротити цю частку до 25% до 2025 року. Андрій Кравець, голова правління Укргазбанку сказав: «Цей крок став важливою віхою в приватизації Укргазбанку і в скороченні частки держави в банківському секторі».

Відео дня

 • «Укргазбанк стане першим державним банком України, який стане приватним», — йдеться в повідомленні Національного банку України. «Новий кредит в €30 млн закладає основу для перетворення банку». Нинішній голова НБУ Кирило Шевченко керував Укргазбанком протягом десяти років після його націоналізації, перетворивши його на четвертий за величиною банк України з активами в $5,5 млрд. «За останні 10 років Укргазбанк був врятований від банкрутства в 2009 році і перетворився на привабливий актив для міжнародних інвесторів», — сказав Шевченко на церемонії підписання кредиту в понеділок. «Це партнерство між державою і Міжнародною фінансовою корпорацією надасть клієнтам доступ до більш дешевих ресурсів на міжнародних ринках капіталу».

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Беручи до уваги, що Укргазбанк був найкраще підготовлений до участі міжнародної фінансової інституції в його капіталі, і що переговорний процес з IFC тривав більше трьох років і закінчився лише кредитом, ми можемо зробити висновок, що терміни приватизації або входження МФІ в інший державний банк будуть досить довгими».

 • МВФ підвищив прогноз зростання світового ВВП до 5,5% на цей рік, згідно з опублікованим вчора звітом «Перспективи розвитку світової економіки». Зростання залежить від агресивних і успішних глобальних кампаній вакцинації проти коронавірусу. За прогнозами МВФ, цього року економіка країн, що розвиваються, відновиться на 6,3%. Інші прогнози зростання ВВП від МВФ: Індія — 11,5%; Китай — 8,1%; Іспанія — 5,9%; Франція — 5,5%; США — 5,1%; Велика Британія — 4,5%; Єврозона — 4,2%; Бразилія — 3,6%; Німеччина — 3,5%, Японія — 3,1%; Італія, Росія і Україна — 3%.

 • Україна хоче продовжити кредитну програму МВФ на суму $5,2 млрд ще на шість місяців, до червня 2022 року, повідомляє LB.ua. Затверджена в червні минулого року програма була розрахована на виділення грошей п'ятьма траншами до кінця цього року. Однак після початкового траншу в $2,1 млрд програма застопорилася через те, що МВФ запідозрив, що адміністрація Зеленського відхиляється від принципів вільного ринку.

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише: «Фонд зажадає повного відновлення недавно постраждалої антикорупційної інфраструктури. Таким чином, твердження lb.ua збігаються з нашою оцінкою, згідно з якою ймовірність отримання Україною наступного траншу МВФ в першому кварталі 2021 року — нижче 50%. Ймовірна відстрочка наступного траншу не представляє великий ризик для державних фінансів України, оскільки все ще є високі шанси на відновлення співпраці з МВФ в першому півріччі поточного року».

 • Мінфін знизив прибутковість трьох з чотирьох гривневих державних облігацій, розміщених вчора на аукціоні, повідомляє міністерство в Facebook. Обмеживши пропозицію шестимісячних облігацій, він знизив середню прибутковість на 87 базисних пунктів до 9,86%. Для 1,5-річних облігацій прибутковість впала на сім базисних пунктів до 11,68%, а для 2-річних облігацій — на 13 базисних пунктів до 11,81%. За 3-річними облігаціями прибутковість не змінилася і склала 12,15%. Міністерство продало на аукціоні суму, еквівалентну $268 млн, що становить близько 60% обсягу попереднього тижня, згідно з даними на сайті Міністерства.

 • Мінфін продав торік облігацій на суму еквівалентну $13,6 млрд, повідомляє міністерство. Близько третини облігацій були в іноземній валюті — $3,8 млрд і €800 млн. Держбанки очолили список найбільших покупців: Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, ОТП Банк, Укрексімбанк, Сітібанк і Райффайзен Банк Аваль. Найбільшими дилерами на вторинному ринку були: Сітібанк, ОТП Банк, Укргазбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банк, Кредобанк і Ощадбанк. В кінці грудня українські банки тримали 52% облігацій, центральний банк — 32,5%, а іноземці — 8,5%.

 • У зв'язку з тим, що в наступному місяці Аргентина і Росія будуть обмежувати експорт кукурудзи, Україна йде назустріч внутрішнім споживачам, вводячи експортну квоту в розмірі 24 млн тонн, що на 8% більше, ніж хотіли виробники свиней і птиці. Високі світові ціни на кукурудзу змушують країни-виробники залишати в країні досить для внутрішніх потреб. В середині маркетингового року Україна експортувала близько половини своєї нової квоти на кукурудзу, яка є найбільшою експортною культурою країни, повідомляє Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

 • Як пише Український клуб агробізнесу в Facebook, експорт продовольства України в ЄС в минулому році знизився на 11% до €6,5 млрд. Україна пов'язана з Китаєм як з третім за величиною джерелом імпорту продуктів харчування для ЄС. За часткою ринку в рейтингу також були: Бразилія — 9%; США — 8%; а Китай і Україна — 5%. У минулому році Україна повністю використовувала свої квоти на безмитний експорт в ЄС 11 продовольчих товарів: мед, цукор, крупи та борошно, крохмаль, оброблені помідори, виноградний і яблучний соки, яйця, кукурудза, птиця і перероблені зернові продукти.

 • Як повідомляє Центр транспортних стратегій, Польща, Словаччина і Угорщина активно наймають працівників залізниці з України, що веде до зростання браку робочої сили. «У європейських країнах, особливо в сусідній Польщі, існує величезна кількість оголошень про прийом на роботу залізничників, — йдеться в статті під заголовком «Як українські залізничники залишають країну». «Вік людей, які звільнилися і поїхали працювати за кордон, — 25-45 років», — каже представник профспілки УЗ репортерові Аліні Костюченко. Щорічно близько 5% з 260 тис. робітників УЗ залишають компанію до виходу на пенсію.

 • Дмитро, машиніст локомотива, — це хлопець з плаката нової рекламної кампанії Deutsche Bahn для українських машиністів поїздів. Оголошення включає відео, на якому Дмитро управляє пасажирським поїздом DB останньої моделі. Пропозиція включає допомогу з переїздом до Німеччини, навчання до 1 року в Берліні або Лейпцигу, компенсаційний пакет і безстроковий трудовий договір з Deutsche Bahn на повний робочий день. Вимоги: вища освіта і рівень володіння німецькою мовою B1 або середній. Заробітна плата інженерів в Німеччині становить €3 500 на місяць, що в п'ять разів перевищує рівень в Україні.

Від редактора:

У міру того, як Україна виходить з місячної перерви після ізоляції і відпусток, бізнес знову входить в робочий режим. Багато угод укладаються через дзвінки в Zoom. Ресторани наповнюються. Нашим барометром є постійне зростання числа підписок через веб-сайт ubn.news. Минулого тижня ми провели зустрічі, на яких обговорювали додавання двох додаткових мов до вже наявних семи, які ви можете знайти на нашому сайті: англійська, українська, російська, німецька, французька, іспанська та польська. Залишайтеся в курсі подій. З найкращими побажаннями, Джим Брук.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X