Приватбанк: то хто ж винен

22 червня 2017, 11:18
Консолідований звіт Приватбанку за 2016 рік не дає жодного розуміння про те, що відбувалося і відбувається в банку

Звіт про фінансовий результат і звіт про рух грошових коштів аудитор взагалі відмовився підтвердити, а баланс підтвердив лише "місцями". Аудитор також відмовився підтвердити витрати на знецінення кредитів на суму 154,5 млрд, посилаючись на своє нерозуміння того, коли мало би виникнути таке знецінення.

Відео дня

Дуже дивним є рішення банку порахувати розмір кредитів пов’язаним сторонам на 19 грудня: усього лише 8,8 млрд грн. Ця сума, очевидно, не включає зарезервовані 154,5 млрд грн., які буцімто були повністю пов’язані. Хто заважав банку опублікувати пов’язані кредити станом на 16 чи 18 грудня, щоб усі повірили, що там пов’язаних – на півтори сотні мільярдів? Навряд чи міжнародні стандарти фінансової звітності заважали це зробити – тим більше що аудитор все одно засумнівався, що оприлюднені дані відповідають стандартам.

Також дуже дивно не побачити у звіті про пов’язані сторони тримачів єврооблігацій, за рахунок яких поповнили капітал банку більш ніж на 10 млрд грн. Якщо банк не спромігся визнати цих тримачів пов’язаними сторонами – то питання, на якій підставі Фонд гарантування вкладів (ФГВ) їх переоформив у акції банку під час bail-in? Закон дозволяє ФГВ укладати договори купівлі акцій банку лише від імені пов’язаних сторін.

Та і сума списання виглядає підозрілою. Згідно з даними банку, було списано єврооблігацій на 10,7 млрд грн., що за курсом на 21 грудня відповідає $405 млн. Але на ту дату по двом випускам (несубординованих) єврооблігацій сума боргу мала би бути лише $350 млн…

Оригінал

Показати ще новини
Радіо NV
X