Причини ліні на роботі і що з цим робити

7 вересня 2018, 09:00

Ми запитали, як і чому співробітники відчувають лінь на роботі та як з нею «працюють», щоб позбутися і знову бути в авангарді робочих процесів.

Бувають такі моменти у процесі роботи, коли ми лінуємося працювати. Це може бути фізична лінь, коли не в силі нічого робити, іноді – ментальна, тоді не хочеться думати, подекуди — емоційного характеру, коли немає бажання й сил проявляти будь-які емоції. Який би різновид ліні не був, варто усвідомити, що вона є, і зрозуміти, що з нею робити та як попередити.

Відео дня

Власне, лише 11% респондентів зазначають, що у них не буває такого, щоб їм було лінь працювати. А от 89% опитаних зауважили, що таке буває. На запитання «Що їх мотивує не лінуватися на роботі?» учасники опитування зазначали такі фактори, як любов до своєї справи, хороша атмосфера в колективі, заробітна плата і бонуси, високий рівень відповідальності та багато цікавих завдань.

Ті ж, хто лінується, роблять це з різних причин:

  • 48% через фізичну втому.
  • 45% відсутність настрою працювати.
  • 40% недостатню мотивацію.
  • 35% у зв’язку із емоційним вигоранням.

Борються з лінощами переважно, просто не піддаючись їм. Але є частина респондентів, які не вживають жодних заходів. Ті ж, хто все-таки намагається її побороти, використовують ще й такі інструменти, як вибудовування власної мотивації; планування завдань, їх розділення на більш дрібні; перемикання уваги на більш цікаві завдання, особисті справи. Також одним із способів побороти лінь називають відпочинок: дехто пропонує пасивний (сон), а дехто акцентує увагу на активному (спорт, прогулянка).

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у липні 2018 року. В опитуванні взяло участь 639 респондентів з різних регіонів України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X