Найскладніше — перестати сподіватися, що завтра все стане як раніше

6 червня 2020, 09:30

Продажі на Rozetka краще за будь-які соцдослідження показують, що українці готуються працювати в нових умовах

Як ви думаєте, яка категорія протягом останнього місяця в кілька разів зросла на Rozetka?

Три місяці тому люди скуповували крупи і туалетний папір, два місяці тому — все для спорту та фітнесу, настільні ігри та книжки. Місяць тому — літній одяг, у всіх з’явилася надія на швидке закінчення карантину. Сьогодні ми спостерігаємо зростання продажів робочих столів, зручних крісел на коліщатках і ноутбуків. Що це означає? Що українці навчилися працювати вдома, а головне — вони планують і далі працювати з дому.

Відео дня

Ті, хто не мислив своє життя без офісу, облаштовують у себе в вітальні кабінет. Ті, хто вдома тримав тільки стаціонарний комп’ютер для ігор, купують ноутбуки, щоб легко пересуватися по квартирі під час робочого Zoom. Ми можемо скільки завгодно разів повторювати, що «скоро все буде, як раніше», але продажі на Rozetka кращі за будь-які соцдослідження. Вони ніколи не брешуть. «Як раніше» поки що не буде.

Я розумію, як бізнесам хочеться швидше вивести на роботу людей. Але є об'єктивна реальність. Людям страшно.

Частина команди Rozetka пішла на карантин раніше, ніж його оголосили обов’язковим. І принаймні до липня ми не плануємо повертати людей в офіс. Його відвідування вже є доступним за попередньою домовленістю з керівниками відділів, але це не тільки не обов’язково, це виняток із правил. Повернення до колишнього способу життя має бути поступовим і максимально безболісним. Потрібно прийняти, що людина, яка налякана, не працюватиме ефективно. Він буде сконцентрованою на своєму страху.

Також ми думаємо над форматом постійної віддаленої роботи. Два місяці строгого карантину засвідчили, що якщо людина хоче працювати, вона може бути ефективною в будь-якому місці, і в офісі, і вдома. А якщо вона працювати не хоче, то жодні створені їй умови не допоможуть. Звісно, в такому форматі дуже бракує сили командної взаємодії.

Я розумію, як бізнесам хочеться швидше вивести на роботу людей. Але є об'єктивна реальність. Людям страшно

Найскладніше зараз — перестати сподіватися, що завтра все відкриється, все повернеться, і концерти, і поїздки на моря, і галасливі офіси, і веселі корпоративи. Потрібно прийняти, що коронавірусна історія не закінчиться за кілька тижнів і на повернення до всього, що ми любимо, може знадобитися не місяць, а кілька років. І що деякі речі не повернуться зовсім, вони зникнуть, як пережиток минулого чи трансформуються для нової — не поганої, не хорошої, — а просто нової реальності. В якій ми теж навчимося жити.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X