Ціни на продукти зростають. Чому і чи є просте рішення проблеми?

5 січня 2022, 14:43

Павло Кухта пише, що харчі дорожчають. Пропонує ввести талони на їжу для найбідніших і відмінити ПДВ на базові продукти харчування, щоб подбати про найменш забезпечених.

Хочу нагадати, що за 2 роки мінімальна заробітна плата виросла на 55,7% (з 4 173 до 6 500), середня — на 33%.

В економіці багато вільної гривні, не підкріпленої зростанням продуктивності та валового продукту. Вона тисне на ціни, додатково до зовнішніх факторів.

Відео дня

Як сказав начальник аналітичного відділу Альфа-банку Олексій Блінов на форумі Центру економічної стратегії про стійкість, в країні з двознаковим зростанням номінальних зарплат ми не можемо очікувати інфляції, як у країнах, де зарплати зростають на 5% за рік.

Єдине, що стримує інфляцію в межах 10−11% і дає надії на її зниження цього року — відповідальна фіскальна політика країни, перш за все — поміркований дефіцит бюджету, та «заспокійлива» монетарна політика НБУ.

Відтак виникають питання.

1. Чи справді погіршилася купівельна спроможність менш забезпеченої частини населення за останні два роки? Є об'єктивні дані, які б про це свідчили?

2. Якщо підвищення мінімальних зарплат такими темпами було турботою про малозабезпечених, то чому це викликає потребу ще більше турбуватися про малозабезпечених? (риторичне).

3. Чи не приведе подальша турбота про малозабезпечених адміністративними методами до ще більших розбалансів у економіці і до ще більшої потреби турбуватися про малозабезпечених? (теж риторичне).

Показати ще новини
Радіо NV
X