Податкова перетворює Україну в концтабір
Нещодавно Державна фіскальна служба відзвітувала про профіцит українського бюджету. Забули додати тільки одне - якою кров'ю дається цей профіцит бізнесу...
Починаючи з 1 липня згідно зі змінами до Податкового кодексу, стала на повну діяти норма, яка дозволяє Державної фіскальної службі блокувати податкові накладні.
До цього аналогічна система працювала в тестовому режимі.
Запроваджувалася ця норма ніби як з благородною метою - щоб позбутися від компаній, що відшкодовують липовий ПДВ, тобто крадуть у держави гроші.
За фактом вона вже зараз перетворилася в ще один потужний канал для тиску на бізнес, корупції і наживи на підприємцях.
Податкова отримала унікальний за своєю потужністю інструмент впливу на діяльність будь-якої компанії. Тепер вона може зупиняти і заморожувати на невизначений час будь-яку вашу проводку на адресу будь-якої компанії за рахунок блокування податкової накладної. Навіть тієї, що не займається експортно-імпортними операціями.
Вже відома не одна історія коли компанії перераховували передоплату за товари і послуги необхідні для виконання робіт. Їх платіжки зупиняли і заморожували. В результаті бізнесмени не могли виконати зобов'язань перед клієнтами і втрачали замовлення. Вже є кілька випадків, коли через дії податкової компанії повністю розорилися.
І це турбота про бізнес-клімат в країні?
Це створення умов для розвитку підприємництва про який так багато говорив президент Петро Порошенко?
Але, далі більше. Особисто мені відомі випадки, коли податкова за великі гроші пропонувала зняти будь-яку блокування з операцій компаній.
Одним словом намагалися створити інструмент по боротьбі з відшкодуванням фейкового ПДВ, а створили інструмент із заробляння грошей.
Мало того пресують, зупиняють оплату. у абсолютно чесного бізнесу, у тих хто платить всі необхідні податки.
Прихильники блокування податкових накладних можуть почати розповідати про те, що аналогічні інструменти нібито є і у податкових і в країнах Євросоюзу.
Все це прекрасно, але як часто таким інструментом користуються в країнах Євросоюзу? Не одна з опитаних мною компаній з Великобританії, Німеччини, Угорщини, Словаччини, Хорватії не відчуває такого тиску. У розвинених країнах бізнесмени не бачать податкових інспекторів роками. Зупиняють накладні у виняткових випадках, коли дійсно має місце кримінал.
У нас же це не більше, ніж черговий інструмент вимагання.
І так у всьому. Візьміть ситуацію з печатками. Вони скасовані. Але, податкова станом на серпень все ще вимагає для звітності про відрядження печатку від готелю в якому зупинився співробітник компанії. Причому навіть від готелю в європейських країнах. Де печаток давно взагалі не існує.

В Європі підприємцю достатньо перерахувати співробітнику гроші на картку на відрядження, зарахувати їх на витрати і забути про це. Якщо треба податкова сама попросить виписку з рахунку у банку і перевірить на що витрачені ці гроші. Якщо на них оплатили готель, вечері в ресторанах і таксі, забуде про це. А якщо кольє Cartier або похід в квартал Червоних ліхтарів задасть питання менеджерам фірми.
В Україні намагаються ввести європейські інструменти контролю за фінансами, на тлі радянської системи звітності (згадаємо один тільки Валютний декрет від 1993 року), а також тотальної корупції.
Виходить концтабір для бізнесу.
З злодійкуватими мерзенними наглядачами з Державної фіскальної служби.
Найжорстокішими радянськими правилами розпорядку.
І все це посилюється системою контролю над арештантами.
Якщо все триватиме так як йде, наступний Майдан обов'язково закінчитися погромами в Державній фіскальної службі, Генпрокуратурі, судах, Верховній раді та інших закладах. З повішеними чиновниками, спаленими будинками і розгромленими офісами податкової.
Не хотілося б щоб ситуація дійшла до цього...