П'ять комерційних трендів в індустрії спорту 2018

18 травня 2018, 09:00

Сьогодні ми живемо в часи безпрецедентних комерційних можливостей в глобальних видах спорту. Ніколи раніше бар'єри для розвитку не були нижче. Все більше ринків у всьому світі придивляються до потенціалу спортіндустрії.

Таке поле можливостей призводить до збільшення конкуренції серед спонсорів, ЗМІ та уваги шанувальників. Спортивній індустрії доводиться ретельно працювати, щоб завоювати, утримувати і збільшувати свою базу фанатів і прибуток.

Відео дня

Ця робота починається зі з'ясування того, що відбувається в галузі і що це означає для вашого бізнесу. Ми опитали керівників галузі FMCG та інших індустрій, медіа та представників спортіндустрії у всьому світі, паралельно посилаючись на думку експертів Nielsen, щоб визначити найважливіші тенденції, що визначають майбутнє спортіндустрії в 2018 році.

Неоднозначність і різноманіття інфополя

Напевно, найголовніше питання для індустрії спорту сьогодні – чи втримається прибуток медійних компаній на тому ж рівні, за умови, що традиційне ТБ зараз змушене як ніколи активно конкурувати з іншими каналами комунікації. У країнах з розвиненою економікою багато десятків років платне ТБ було двигуном і основним джерелом доходу для медіаринку. Зараз цей бізнес відчуває тиск у зв'язку з макроекономічними труднощами в багатьох країнах світу, а також технологічними змінами на ринку. В результаті, оператори платного ТБ страждають, в свою чергу, чинячи тиск на контентний бюджет. ТВ продукт D2C або Direct-to-Consumer (контент, який потрапляє безпосередньо від компанії кінцевому споживачеві) створюється і випускається незалежно від правовласників спортіндустрії або ТВ каналів, як, наприклад, американський кабельний спортивний телевізійний канал ESPN, у якого ще недавно не було прямого доступу до споживача. Для споживача настають хороші часи: багатий і різноманітний контент про спорт та інновації від нових гравців ринку в тому, як буде доноситися цей відеоконтент.

Еволюція цифрового спорту

Кількість фанатів кіберспорту зростає швидко. За даними звіту Nielsen The Esports Playbook 2017 року, за подіями кіберспорту почали стежити 29% споживачів у віці 13-40 років в США, 34% – у Франції і Великій Британії і 39% – в Японії. Виникає питання, як монетизувати кіберспорт. Насправді, відносини між реальним спортом і кіберспортом тільки зароджуються. Прикладом такого союзу може бути підписання контракту між спортивною командою зі світу реального спорту і гравцем кіберспорту. Так, команда McLaren Formula1 в минулому році підписала контракт з одним із гравців на симуляторі мотоспорту в рамках свого проекту World's Fastest Gamer.

Найближчим часом кіберспорт залишається найдинамічнішою сферою розвитку для індустрії розваг і глобальної медійної індустрії.

Сила контенту

Нові тренди видозмінюють спортивний контент. Чому? Тривалість концентрації уваги зменшується. Генератори контенту борються за увагу споживача. Споживання з мобільних пристроїв росте. Зрозуміло, жива трансляція спортивних змагань та ігор на ТБ – це основний і незмінний медійний продукт, але втримати увагу споживача зараз стає все складніше.

Щоб залишатися актуальною і затребуваною спортіндустрія пробує нові шляхи залучення свого споживача через нові технології, такі як чат-боти, елементи віртуальної реальності і голосові помічники. Партнерами виступають гіганти IT індустрії – Spotify, Apple, Uber and Amazon Prime.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Від спонсорства до партнерства

У новій парадигмі спонсорства дані про аудиторію, конкурентний контент і бізнес-цілі – це ключі до успіху. Спонсорство еволюціонує в двосторонній діалог між спортивним правовласником і брендом. Топові гравці спортивної індустрії починають свій діалог про спонсорство з пошуку цілей і завдань бренду. Далі вони разом думають, як креативно і взаємовигідно вирішити завдання бренду за допомогою рекламної кампанії.

Для того щоб забезпечити вигідне і цінне партнерство, спортіндустрія надає повноцінні дані про своїх фанатів, з метою переконати бренди інвестувати. Дані про споживачів і контенті збираються незалежними агентствами і аналізуються з метою просегментувати споживчу аудиторію, визначити її переваги і надати зрозумілу картину бренду і представникам спортіндустрії про те, куди ефективно інвестувати бренду і як спорту монетизувати свої зусилля.

Спорт і суспільство

Що добре для суспільства, добре для спорту. За даними дослідження Nielsen Global Survey of Corporate Social Responsibility and Sustainability, споживачі готові платити більше за бренди, які беруть на себе зобов'язання в галузі соціального та екологічного розвитку. Це стосується питань рівноправності, культурного розмаїття, гендерної рівності, прав людини і охорони довкілля, які сьогодні гостро стоять на порядку денному в ЗМІ і не можуть не мати впливу на спортіндустрію. Так, жіночий спорт продовжує набирати обертів, на нього прицільно дивляться світові гравці спортивної індустрії, бренди і медіа, як на зону для розвитку через підвищену увагу до питань гендерної нерівності та недооцінювання жінок у спорті.

Індустрія спорту стає ще більш багатогранною і вже сьогодні можна сміливо стверджувати, що 2018 рік стане роком стрімких змін в цьому напрямі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X