П'ять хвилин до створення ринку землі

31 травня 2018, 18:00

Сьогодні у нас на порталі вийшло інтерв'ю з юристом Easy Business, який брав участь в судовому спорі в Європейському суді з прав людини в якості третьої сторони, де представляв інтереси двох тернопільських селян.

Селяни виграли цей позов і отримають від держави Україна компенсацію за те, що їм заборонили продавати землю через прийнятий Верховною Радою мораторію на торгівлю землею.

Відео дня

Нещодавно ми проводили інтерв'ю для Новое Время Бізнес з Андрієм Іванчуком – головою комітету з економіки Верховної ради. З'ясувалося, що Іванчук – підтримує реформу ринку землі і виступає за скасування мораторію. "Ми обдурили українців. У нас чітко сказано в законодавстві, що кожна людина має право розпоряджатися землею. Насправді про яке право розпорядження йдеться, якщо ні продавати землю не передавати її в оренду ми не можемо", - підсумував Іванчук. При цьому Іванчук підтримав проект реформи, розроблений міністерством агропромислової політики, з можливістю продажу землі тільки громадянам України – фізичним особам.

Досить активно за проведення реформи ринку землі став виступати Всесвітній банк. До розслідування негативних наслідків нинішньої системи землекористування підключилося Національне антикорупційне бюро.

За те, щоб скасувати мораторій висловився вже навіть президент Петро Порошенко. "Чинний мораторій на продаж земель стримує інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку і позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю", - заявив Порошенко на засіданні Національної інвестиційної ради.

Міністерство аграрної політики, а саме перший заступник міністра Максим Мартинюк вже досить давно підготував проект реформи ринку землі, яким передбачається, що землю можуть купувати тільки фізичні особи, тільки громадяни України і в певному обсязі.

Судячи з усього, у всій вертикалі влади сьогодні є розуміння, що ринок землі найближчим часом потрібен і буде створений. Одним словом, ми за п'ять хвилин від історичного кроку, який дозволить Україні нарешті стати державою, яка дозволяє розпоряджатися землею своїм же громадянам.

Які висновки можна зробити з цього:

  1. Нинішнє керівництво держави, найімовірніше, увійде в історію як ті, хто нарешті дозволив українцям розпоряджатися землею.
  2. Ситуація з отриманням кредиту МВФ найімовірніше критична. Раз Президент і голова комітету з економічної політики Верховної ради відкрито виступають за ринок землі. Будемо сподіватися, що міжнародні кредитори це оцінять.

Ну і нарешті останнє. Це безумовно жахливо, що в 21 столітті в країні в центрі Європи питання стоїть про те, чи буде земля вільною або держава продовжить обманювати своїх громадян.

Дискусія в принципі повинна бути про інше.

Але, маємо те що маємо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X