Стисло і зрозуміло: Північний потік-2 можуть добудувати влітку. Байден відмовляється від санкцій

20 травня 2021, 12:30

Четвер, 20 травня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Адміністрація Байдена відмовляється від введення санкцій щодо Nord Stream 2 AG і генерального директора компанії в Німеччині Маттіаса Варніга, повідомляє CNN і Axios з Вашингтона. Прагнучи уникнути серйозного збитку в стосунках між Німеччиною і США, президент Байден, мабуть, вирішив ввести санкції щодо російських суден і субпідрядників, йдеться в повідомленнях з посиланням на офіційних осіб Вашингтона. Оскільки трубопровід завдовжки 1 230 км завершено на 95%, схоже, що газопровід Росія-Німеччина буде завершено цього літа — з санкціями чи без них.

Відео дня

 • Трубопровід через Балтійське море проходить в обхід України і зосередить основні потоки в Німеччині, що зробить країну головним розподільником російського природного газу в ЄС. Це також позбавить Україну доходів від транзиту газу в розмірі $1-2 млрд й усуне одну з перешкод для агресії Росії. Axios пише: «Обхід України прямим трубопроводом до Німеччини — це можливість для Росії досягти своєї мети й ізолювати Україну, свою колишню державу-споживача, нині демократичну державу, від Західної Європи».
 • Наглядова рада Нафтогазу з п'яти осіб вчора погодилася залишитися на термін в один рік — за умови, що нинішній склад Правління залишиться незмінним і дорожня карта, представлена Наглядовою радою минулої п'ятниці, буде дотримана. Клер Споттісвуд, яка очолює Наглядову раду, заявила вчора у відеозверненні до Кабінету міністрів: «Ми уважно розглянемо будь-які хороші ідеї і зміни в реалізації нашої дорожньої карти, запропоновані нам головою Ради директорів [Юрій Вітренко]». Наглядова рада масово пішла у відставку минулої п'ятниці на знак протесту проти «юридичних маніпуляцій» уряду 28 квітня з метою зміщення Андрія Коболєва, генерального директора Нафтогазу протягом семи років.
 • Програма сейсморозвідки в Чорному морі повинна початися цього літа, а Виконавча рада в складі 4 членів залишиться діяти до кінця цього року, згідно з копією «Спільної дорожньої карти», отриманої UBN. Після вчорашнього засідання кабінету міністрів прем'єр-міністр Шмигаль написав у Telegram, що уряд почне незалежний процес пошуку нового генерального директора і наглядової ради Нафтогазу. Невідомо, чи буде серед кандидатів розглядатися Коболєв, колишній виконавчий директор Нафтогазу.
 • На захист Вітренка Адріан Каратницький написав вчора у блозі Atlantic Council Ukraine: «На тлі всього шквалу риторики і натиску всім важливо розуміти, що під час призначення Юрія Вітренка уряд України вибрав сильного менеджера, реформатора з репутацією порядного і незалежного менеджера, з підтвердженою майстерністю парламентера і керівника з досвідом ефективної протидії економічним і енергетичним війнам Росії проти України». Каратницький, старший науковий співробітник Ради, назвав своє есе: «Драма Нафтогазу висвітлює політику України, спрямовану на тиск на особистість».
 • Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун каже, що китайські компанії повинні інвестувати в сільське господарство і переробку продуктів харчування в Україні, повідомляє агентство Сіньхуа на онлайн-форумі, проведеному у вівторок: «Україна-Китай: майбутнє торгівлі, зернобобових, зернових і олійних культур»  Посол зазначає, що експорт українських продуктів харчування в Китай виріс на 84% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що становить 45% від загального обсягу експорту України до Китаю. Завдяки експорту продуктів харчування і металів, Китай є найбільшим торговельним партнером України.
 • Українські експортери продуктів харчування повинні скористатися прогнозованим 24%-им стрибком споживання продуктів харчування в Китаї до 2024 року, заявив вчора на черговій китайсько-української продовольчій конференції Олег Ситник, президент Товариства українсько-китайської дружби. За його словами, через урбанізацію та зростання доходів «все більше і більше китайських сімей можуть дозволити собі якісні європейські продукти», повідомляє Укрінформ з форуму, організованого Торгово-промисловою палатою України.
 • Борючись за інтереси 12 мільйонів українських пенсіонерів, Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти, вчора ввечері відключив усі банкомати сторонніх організацій в 11 тис. поштових відділеннях України. Він написав у Facebook, що протестує проти рішення Пенсійного фонду про примус пенсіонерів відкривати рахунки в банках. Смілянський сказав, що це викличе непотрібні труднощі, «особливо в 96% населених пунктах України, де немає банків». Банки в Україні закривають відділення, тому що цифровий банкінг має менші накладні витрати і більш прибутковий.
 • 27 країн ЄС вчора погодилися дозволити цього літа в'їзд повністю вакцинованим туристам з країн, що не входять в ЄС, повідомляє Reuters. Нові правила, в основному націлені на повернення туристів зі США та Великої Британії, будуть застосовуватися і до українців, повністю вакцинованих від Covid. На сьогодні 1 мільйон українців отримали перше щеплення. Але тільки 8 350 осіб отримали другий укол. У вівторок Рада звільнила Максима Степанова з поста міністра охорони здоров'я, в основному за повільне просування вакцинації.
 • Внутрішній «паспорт вакцинації» — для входу в школи, торгові центри, ресторани, театри і тренажерні зали — підтримують 27% українців і проти 34%, відповідно до опитування Research&Branding Group, проведеного в останній тиждень квітня. Підтримка зростає з віком респондентів. Що стосується зарубіжних поїздок, 44% из 1 804 респондентів вважають паспорт виправданим.
 • З метою подальшого поліпшення залізничних вантажних і пасажирських перевезень між Польщею та Україною консорціум німецьких, італійських і українських інженерів вивчить питання електрифікації та відновлення 63 км довоєнних залізничних колій між Ковелем і Ягодином на кордоні з Польщею. Частково фінансоване Європейським інвестиційним банком, техніко-економічне обґрунтування може призвести до будівельного проекту вартістю €40 млн. Крім того, PKP PLK, яка управляє залізничною інфраструктурою Польщі, планує модернізувати залізничний підхід Польщі до Ягодина. Ковель, залізничний вузол на північному заході України, має шість ліній. У цьому місяці починаються роботи з електрифікації другої лінії від Ковеля до Польщі, ділянки 94 км до Ізова, на Волині.
 • Потяги-автовози в Карпати і до Чорного моря стають все більш популярними з моменту їх дебюту в березні, повідомляє Укрзалізниця. З додаванням вагонів до поїзда 53/54 між Дніпром і Одесою нині курсує сім поїздів з автомобілями. Державна залізниця заманює: «Скориставшись цією послугою і вибравши залізницю замість поїздки на автомобілі, ви можете значно заощадити на паливі, скоротити викиди, а також з користю провести час в дорозі або розслабитися з комфортом».
 • Державна авіаційна служба України вчора рекомендувала українським авіакомпаніям призупинити всі польоти до Тель-Авіва до припинення ізраїльсько-палестинського обміну ракетними ударами. Перевірка табло прильотів і вильотів аеропорту Бен-Гуріон показує скасування приблизно половини рейсів з усього світу в головний аеропорт Ізраїлю.

Від редактора:

Вчора ввечері мій друг Роман Сульжик зробив мені безкоштовну рекламу в Facebook, нагадавши корпоративному світу України, що я не тільки пишу для UBN, але й представляю BCP Securities, американську фірму, що спеціалізується на облігаціях ринків, що розвиваються. BCP має багатий 30-річний досвід роботи в Латинській Америці з розміщення єврооблігацій для компаній, що зростають. Маючи 1 800 контактів з інституційними інвесторами — хедж-фондами, приватними банками і сімейними офісами — BCP спілкуються з інвесторами зі США, Великої Британії, ЄС, Швейцарії та Азії, які прагнуть до прибутковості, звикли до ризику ринків, що розвиваються, але часто ігноруються емітентами. Якщо ви думаєте, що ваша компанія — або компанія друга збирається отримати єврооблігації на суму від $50 до $100 млн, давайте поговоримо: jbrooke@bcpsecurities.com. З найкращими побажаннями, Джим Брук

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X