З чого розпочати податкову реформу

0 коментувати
Найбільша складність з податками в Україні – це ручний режим їх регулювання. Дуже багато залежить просто від контакту з податковими органами, зустрічей і домовленостей з ними

Побороти корупцію та зробити податкову систему в Україні ефективною можливо. Для цього потрібно як спрощення податків, так і автоматизація всіх процесів, яка мінімізує контакт між бізнесом та податковими органами.

Крім цього, в Україні потрібно створювати податкову культуру. Багато хто ніколи в житті не платили податки. Досить подивитися на Грузію, Естонію, які поступово це впроваджували.

Один з моїх улюблених прикладів – Грузія. Там всім продавцям на базарах сказали, що тепер вони повинні платити податки. Це була невелика сума, і ніхто не стежив за заробітками продавців. Просто пояснили, що кожен повинен сплачувати 100 ларі (близько $60) в рік. І всі, хто раніше працював неофіційно, почали платити. Просто тому, що так простіше, ніж ухилятися від податків.

В Україні потрібно щось схоже. Для початку можна встановити мінімальний рівень податків, при якому немає сенсу не платити їх. Але при цьому пояснити, що якщо податки оплачуватися не будуть, то послідує негайна і жорстка реакція податкових органів.

Це дозволить змінити дуже багато. І думаю, що це перше, з чого має почати Україна, щоб успішно провести податкову реформу.

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: