Стисло і зрозуміло: Протести власників малого бізнесу і відкриття продовольчих ринків

30 квітня 2020, 12:01

Четвер, 30 квітня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

  • З завтрашнього дня в Україні відкриються майже 900 продовольчих ринків, повідомив журналістам в середу міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. Відповідно до рішення Кабінету міністрів на кожному ринку має бути мінімум два інспектора охорони здоров'я, мають перевірятися інтервали між лотками і використовуватися маски і продавцями, і покупцями.

Відео дня

  • Мер Львова Андрій Садовий пише в Facebook: «1 травня ми відкриваємо продовольчі ринки». З приводу наближення літнього туризму він додав: «Ми також звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням відкрити доступ до парків та скверів і дозволити експлуатацію літніх терас для кафе і ресторанів з 12 травня.

  • Рішення Кабінету міністрів дозволити відкриття продовольчих ринків було прийнято в момент, коли сотні власників малого бізнесу протестували на вулиці, блокуючи рух. «Поки ми сидимо без роботи, у нас закінчилися гроші і нам вже нічого їсти», — розповів Reuters київський ресторатор Андрій Бондаренко. "У них (уряду) немає плану дій або розуміння процесів». Власники малого бізнесу скаржаться, що вони були змушені закритися на два місяці, тоді як великі мережі, як-от Епіцентр, Сільпо і Цитрус, залишаються відкритими.

  • Прем'єр-міністр Шмигаль захищав 6-тижневе закриття країни на карантин. «Той факт, що у нас менше інфікованих в порівнянні з іншими країнами, є результатом карантину і вашого дотримання цих заходів», — сказав Шмигаль на телевізійній нараді. «Ми вчасно запровадили карантин і своєчасно його скасуємо. Безвідповідальні заклики до якнайшвидшого зняття карантину загрожують всім українцям».

  • З 13 березня в Україні зареєстровано 250 смертей від захворювання на коронавірус. З майже 10 000 підтверджених хворих 31% були госпіталізовані. У Києві та Київській області найбільша кількість інфікованих — майже 2 000.

  • За даними двох звітів, опублікованих ООН і Міжнародною організацією праці, через пандемію коронавірусу в цьому кварталі в усьому світі можуть втратити роботу від 200 до 300 мільйонів осіб. За оцінками МОП, 1,6 млрд неформальних працівників, таких, як вуличні торговці, втрачають свої доходи. У доповіді ООН мовиться, що під час спалаху Еболи в Західній Африці в 2014 році набагато більше людей померло через відсутність соціальних послуг та економічного спаду, ніж через саму хворобу.

  • Нова загроза в угоді з МВФ — Рада може розглянути законопроект, який полегшить звільнення Артема Ситника, глави Національного антикорупційного бюро України, органу, який підтримується Заходом і вважається відносно незалежним. Згідно з повідомленням новинного сайту «Європейська правда», глава місії МВФ в Україні Рон Ван Руден направив лист в офіс президента Зеленського в понеділок увечері, попереджаючи: «Інституційна незалежність НАБУ і його керівників є найважливішим компонентом його ефективності, і тому вони були важливими елементами попередніх програм МВФ.»

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

  • Лист був відправлений через кілька годин після того, як депутати у співавторстві з комітетом, зібраним Ігорем Коломойським, схвалили законопроект про розширення підстав для звільнення глави НАБУ через «адміністративні правопорушення» або проступки. НАБУ і Генеральна прокуратура порушили справу про розкрадання в ПриватБанку, який раніше належав Коломойському. Минулого місяця генеральний прокурор Руслан Рябошапка був звільнений.

  • Олексій Любченко призначений главою Державної податкової служби. Про це повідомив в п'ятницю представник уряду Верховної Ради Василь Мокан. У той час як його попередник, Сергій Верланов добре відомий в колах реформаторів, Любченко найбільш відомий тим, що десять років тому був заступником голови Державної податкової адміністрації.

  • Кабінет міністрів обмежив зарплату глав виконавчих органів і членів наглядових рад державних компаній до $1740 в місяць. Цей крок слід за аналогічним зниженням лімітів заробітної плати для міністрів і їх заступників. Критики кажуть, що результатом буде сплеск бюрократії, відсторонення компетентних кандидатів з приватного сектора і перетворення чиновників на залежних від грошових виплат з канцелярії президента.

  • Продажі елітних квартир в Києві впали на 70% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а в квітні практично припинилися, згідно з дослідженням агентства елітної нерухомості Kiev Standard. У січні-лютому було продано 624 елітні квартири. У березні цей показник знизився до 116. Агентство повідомило, що українські покупці перейшли на покупку завершених або майже готових квартир. Іноземні покупці не могли здійснювати покупки через заборони на перельоти.

  • Політ з Борисполя до Лондона був зупинений Державною авіаційною службою, яка відкликала дозвіл на зліт. У понад 100 пасажирів були довгострокові контракти на роботу у Великій Британії. Представник МАУ Євген Сацький заявив, що урядові чиновники виступають із заявами міністра закордонних справ щодо «незаконного характеру» відправки українських робітників за кордон в умовах пандемії. Представник авіаліній заявив: «Українські авіалінії не тільки позбавлені своєї основної діяльності через тотальні карантинні заходи, але вони також повинні балансувати між політичними заявами і офіційними документами».

  • У той час як десятки українських робітників чекали в Борисполі свого рейсу, прем'єр-міністр Шмигаль обговорював проблему трудових мігрантів з послом ЄС Матті Маасікасом і представником США Христиною Квієн. У Telegram Шмигаль пізніше повідомив: «Уряд готовий до переговорів з європейськими країнами, які висловлюють бажання офіційно запрошувати українських робітників на сезонні роботи». За його словами, переговори проводитимуть Управління з координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

  • Wizz Air планує розмістити Airbus A320 у Львові і додати сім нових українських маршрутів протягом першого тижня липня. Збільшивши кількість своїх маршрутів зі Львова майже на 50%, Wizz Air додасть: Біллунд (Данія), Гамбург, Лісабон, Щецін (Польща) і Таллінн. З Харкова Wizz Air додасть два нових напрямки: Берлін і Таллінн. Завдяки цьому розширенню Wizz Air буде виконувати 62 рейси з України, що становить майже 10% всієї мережі. «Ці інвестиції підкреслюють нашу зацікавленість і лояльність до країни», — сказав Джордж Міхалопулос, комерційний директор авіакомпанії. Спершу пасажири і члени екіпажу будуть носити маски, літаки будуть дезінфікувати кілька разів на день, а місця між пасажирами будуть порожніми.

  • Пасажирські перевезення в українських аеропортах у першому кварталі скоротилися на 9%, повідомляє Державне авіаційне управління України. Січневе і лютневе 15-відсоткове зростання компенсували катастрофічний березень. Після того як в середині березня Україна призупинила всі регулярні рейси, київський «Бориспіль» завершив місяць зі зниженням обсягу перевезень на 49,5%. Київський аеропорт імені Сікорського завершив березень зі зниженням на 65%.

  • Уряд вирішив виділити $23 млн на завершення будівництва злітно-посадкової смуги в аеропорту Одеси, проект розпочався майже десять років тому. Міністр Олег Немчінов написав в Telegram: «Будівництво почалося в рамках програми і підготовки до чемпіонату Європи з футболу Євро-2012».

Від редактора:

Протягом п'яти років ми чули про «розумні санкції». Як щодо «розумних карантинів»? Замість того щоб бити по економіці і суспільству кувалдою, чому б не звузити мету карантинних заходів для максимального впливу на здоров'я населення та мінімального економічного впливу? Наприклад, Швеція формує свої заборони, щоб захистити найбільш вразливе населення — мешканців будинків для людей літнього віку. В іншому випадку ООН і Міжнародна організація праці представлять в звітах на цьому тижні, що ліки можуть виявитися більш небезпечними, ніж сама хвороба.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікація повної версії тексту заборонена.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X