Використання PayPal в Україні. Нюанси
Розширення послуг, що надаються PayPal українцям — безумовно, гарна новина, якої довго чекали. Водночас є кілька нюансів.
По-перше, можливість розраховуватись в онлайн-магазинах та перераховувати кошти, про що було анонсовано, в українців була і так. Не було лише функцій прийому коштів (щоб щось продавати та отримувати перекази).
По-друге, з двох функцій прийому коштів — комерційної (з захистом покупця) та приватної (отримання переказів) — зараз стала доступна лише друга, так звана friends & family. Це обмежує використання сервісу для продажу товарів, оскільки торгівельна активність з використанням PayPal можлива лише на майданчиках, де люди довіряють один одному та готові надсилати кошти наперед, без гарантій (хоча система відгуків, яка є на більшості таких платформ, частково вирішує проблему довіри).
По-третє, поки що анонсовано, що можливість отримувати кошти буде лише до кінця червня цього року.
Але є і гарні новини.
По-перше, компанія не буде стягувати комісію за перекази громадянам України.
По-друге, щодо продажів все ж є певні можливості. Хоч це і не стосується PayPal напряму, але мушу розповісти, оскільки з досвіду спілкування з різними людьми розумію, що не всі про це знають. Багато малих підприємців чекали на PayPal, щоб мати можливість продавати свої товари через eBay, найбільший у світі онлайн-аукціон. Але минулого року цей сервіс, хоч вона і афілійований з PayPal, змінив платформу, через яку продавці отримають кошти. Тепер єдиний спосіб це зробити — скористатись сервісом Payoneer, який давно доступний українцям. Автор сам мав змогу продавати товари та отримати кошти в такий спосіб.
Не виключено, що це був лише пробний крок, і згодом компанія дозволить українцям користуватись і комерційним функціоналом, а також зробить функціонал постійним, а не тимчасовим.
Принагідно нагадаємо, що на початку березня PayPal припинив роботу в Росії, що теж перемога.