У палаці, де торгують акціями, немає годинників

28 серпня 2020, 15:00
NV Преміум

ФРС ставить перед собою завдання утримати «середню» інфляцію на рівні 2%. Що це означає для ринків?

До четверга все йшло своєю чергою, тихо і спокійно. Як влучно висловився один інвестор, «ринок їхав на круїз-контролі».

Конвенція Республіканської партії США, що відкрилася в понеділок у Шарлотті, Північна Кароліна, номінувала Трампа офіційним кандидатом на пост Президента США. Нічого особливого на з'їзді сказано не було. Як завжди, звично похвалили Трампа і посварили Байдена.

Відео дня

Боротьба з вірусом триває. Американський уряд в терміновому порядку дозволив використовувати плазму для лікування госпіталізованих хворих від Covid-19, а також заговорило про те, щоб дозволити проходження прискореної процедури сертифікації для експериментальної британської вакцини.

Китайські і американські чиновники по телефону обговорили майбутнє торгових відносин і запевнили один одного в любові і дружбі. Примітно, що це була перша така розмова з травня і, звичайно ж, для інвесторів — це хороші новини.

Склад Dow Jones змінився. Протягом тижня ринки звично росли, хоча й на невеликих обсягах, що, з іншого боку, не дивно, адже серпень — місяць відпусток. S&P 500 і Nasdaq кожен день успішно штурмували історичні максимуми, а ось у Dow Jones на такі подвиги сил не вистачило. Головна причина те, що в понеділок, після закриття торгів, S&P Dow Jones оголосила про зміну структури індексу Dow Jones Industrial Average. Місце нафтового гіганта Exxon Mobil, який був частиною індексу близько століття, з 1928 року, займе Salesforce.com, Honeywell International замінить Raytheon Technologies, а Amgen замінить Pfizer. Після таких новин ціни на акції виключених компаній знизилися, оскільки індексні фонди будуть змушені їх позбутися.

У вівторок почала з'являтися свіжа інформація про стан економіки. Значення Індексу впевненості споживачів радості не принесло: він знизився до шестирічного мінімуму. В принципі, це не дивно, оскільки вірус поки не відступає, економіка, хоча і відновлюється, але не семимильними кроками, а найголовніше — рішення про новий пакет фінансової допомоги Конгрес США так і не прийняв. Ось і не поспішають американці витрачати гроші, гальмуючи відновлювальні процеси.

Кількість нових заявок з безробіття знову перевищила мільйон, що хоч і трохи нижче показників попереднього тижня, але все одно дуже багато.

Цікаво, що продажі нових будинків виросли до 14-річного максимуму. Все точнісінько як в Україні: на носі вибори, економіка на дні, безробіття зашкалює, впевненості в завтрашньому дні ніякої, а попит на житлову нерухомість зростає. Загадка.

Найочікуваніша подія тижня відбулася в четвер вранці. Голова ФРС Павелл, його колеги по американському центральному банку і голови центральних банків з інших країн зібралися для участі в щорічній конференції в Jackson Hole. Цього разу віртуально. Основною темою обговорення стали низькі ставки і низька інфляція, але цвяхом програми став виступ Павелла про нові підходи до здійснення монетарної політики і, зокрема, до таргетування інфляції.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X