Хто знайде роботу в містах-мільйонниках

0 коментувати
Осінь – початок традиційного бізнес-сезону

Що чекає претендентів? У яких професійних сферах буде найбільша кількість вакансій, де найбільший вибір варіантів нового професійного життя?

Якщо говорити про український ринок праці в цілому, виробнича сфера впевнено набрала обертів і не збирається зупинятися. Починаючи з 2016 року, виробництво займає перше місце за кількістю вакансій. Відмінна тенденція, враховуючи той факт, що багато виробництв розміщені не тільки в містах-мільйонниках і можуть дати роботу і заробіток жителям невеликих містечок.

Друга важлива тенденція – іноземні виробники врахували всі ризики українського ринку праці і прийняли позитивне рішення – судячи з кількості іноземних виробництв, що вже працюють в Україні – тільки в західних областях експерти налічують таких виробництв не менше 10, причому це великі виробники, що відкривають заводи не на одну сотню робочих місць.

Ще один факт – це виробництва, які працюють за новітніми технологіями і в наукомістких сферах, наприклад, автоелектроніка. Для кандидатів приємно буде дізнатися, що конкуренція серед роботодавців за кваліфікований персонал дуже велика. І, оскільки професіоналів виробництва мало, роботодавці-виробничники готові навчати навіть кандидатів без досвіду. І платити їм досить цікаві зарплати.

Далі в п'ятірку лідерів за кількістю вакансій входять професійні сфери – торгівля та продажі, адміністративний персонал і фахівці без досвіду.

Однак, якщо розбирати ринки праці в містах-мільйонниках, є певні відмінності, властиві кожному регіону. Наприклад, в столиці фахівці без досвіду і професіонали сфери адміністративного персоналу користуються більшим попитом, ніж фахівці торгової галузі.

Важливо розуміти, що лідерами за кількістю вакансій в адміністративній сфері є водії, на другому місці власне адміністративний персонал, а на третьому – оператори контакт-центрів.

Якщо ми говоримо про найбільше IТ-шне місто, ним виявиться Львів, якщо почнемо міркувати про найгостинніше – тільки в Одесі. В п'ятірку лідерів потрапила сфера гостинності – "готелі-кафе-ресторани" – витіснивши студентів, що привільно розташувалися в рейтингах інших міст.

Втім, продаж і виробництво знаходяться в першій половині рейтингів всіх п'яти міст, що підтверджує затребуваність професіоналів в сфері виробництва і просування продукції компанії.

Що чекає нас восени? Навряд чи ситуація глобально зміниться. Найімовірніше, збільшиться кількість вакансій для студентів – восени вони повернуться "за парти" і зможуть працювати за зручним графіком, і не тільки стажуватися.

Із закінченням сезону зменшиться кількість "гостинних" вакансій в Одесі і, швидше за все, на 5 сходинку повернуться студенти. Для менеджерів з продажу та виробничників ситуація не зміниться – за професіоналами, що підтвердили свою успішність, будуть полювати роботодавці.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: