Ключовий вибір. Або увійти в історію, або в неї вляпатися
Забезпечити верховенство права або формувати владу разом з олігархами. Треба робити вибір. Не можна робити і те й інше
Ключовою проблемою реформ останні 5 років було те, що багато ініціатив тонуло в парламенті. Менше 30% змін, які пропонував уряд, проходило через парламент. Звідси і низькі темпи реформ.
Коли, наприклад, Словаччина проводила свої реформи, до того ж дуже успішні, підтримка була 90%. Левова частка ініціатив уряду мала підтримку в парламенті. У підсумку, країна, яка перебувала на периферії, дуже швидко добігла до рівня своїх сусідів.
Тепер в Україні в новому парламенті є така можливість. Підтримувати зміни. Адже немає причин, через які фракція президента не буде голосувати за ініціативи уряду президента. Залишилося тільки з’ясувати, що вважають потрібними змінами в майбутньому уряді. І тоді ми або зможемо побігти шляхом Словаччини, або піти шляхом Венесуели. І там і там влада була консолідована і швидко впроваджувала те, що хотіла.
Або робити структурні реформи, або дарувати людям щастя просто зараз. Або вводити ринок землі, або дозволяти людям старше 70-ти не платити комуналку. Або забирати у силовиків можливість доїти бізнес, або знижувати ціну на газ. Або зберігати незалежність Нацбанку, або переглядати націоналізацію Приватбанку. Або забезпечити верховенство права, або формувати владу разом з олігархами. Треба робити вибір. Не можна робити і те й інше. Або увійти в історію, або в неї вляпатися.
Текст опубліковано за згодою автора. Оригінал
Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.