Як зробити держкомпанії ефективними

0 коментувати
У світі достатньо прикладів ефективної роботи державних підприємств. Але от з українськими держкомпаніями виникає велике питання – чи можуть вони бути такими ж ефективними, як приватні

Поки моя відповідь – ні.

І цьому є пояснення. По-перше, держава не може забезпечити свої компанії інвестиціями. Фактично в нашій історії не було жодного випадку, коли держава давала своїм компаніям гроші на розвиток.

Звичайно, були випадки, коли давали гроші на покриття збитків минулих, але на їх розвиток гроші, на жаль, жодного разу не виділяли.

По-друге, держава не може створювати правильні стимули для підприємств і для ефективної роботи менеджменту. І це не тільки питання високих зарплат керівників, а підпорядкування і контролю.

Не секрет, що у нас є поширена практика встановлення дивляться на держпідприємства. І тут стає зрозуміло, що якщо на підприємстві є людина, яка відповідає за певні фінансові потоки, то менеджмент просто позбавлений стимулів працювати ефективно.

Боротися з цим непросто, але можливість є. Перш за все, потрібно провести інвентаризацію державних підприємств. Можливо, доведеться створити певний фонд, який допоміг би цим підприємствам отримати необхідні інвестиції. Адже для деяких підприємств без інвестицій неможливо навіть вийти на прибуток, не кажучи вже про розвиток.

А другим кроком має стати докорінна зміна системи корпоративного управління. Необхідно повністю виключити вплив державних органів на роботу підприємств, створити інститут незалежних високооплачуваних директорів, які б відповідали за всі процеси на підприємстві.

 

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: