Зміна Кабміну, коронавірус руйнує галузі, а українці продовжують вірити фейкам — бізнес-колонки тижня
П’ять цікавих точок зору
Прощання міністра
«Є пропозиції, від яких не можна відмовлятися, і які швидше звучать як заклик. Таку я отримала в листопаді 2014 року від Наталії Яресько — приєднатися до команди Мінфіну. … Так почалася моя робота для України, яка тривала майже повних п’ять років.
Сьогодні парламент обрав новий уряд, і я завершую свою роботу в Міністерстві фінансів. Ось що я передаю моєму наступнику", — ексміністр фінансів України Оксана Маркарова.
Пандемія на горизонті
«В одному з пабліків українців у Китаї автор статті прочитав іронічне повідомлення про те, що скоро обмежувати в'їзд будуть не щодо Китаю, а Китай щодо інших країн. Іронія здається зайвою — якщо світ не докладе координованих зусиль, уникнути глобальної пандемії не вдасться і не приведи Боже, коли жарт може виявитися правдою», — старший менеджер проектів консалтингової компанії Intralink Group Олександр Никитюк.
Коронавірус б'є по туризму
«28 лютого увійде в історію як чорний день світового туризму. Увечері цього дня влада Німеччини зважилися на скасування найважливішої і найвпливовішої туристичної виставки світу — ITB-Berlin. 10 тисяч учасників зі 180 країн світу в один момент були шоковані цим рішенням організаторів виставки, яке з’явилося всього лише за чотири дні до її початку», — директор центру розвитку туризму України Володимир Царук.
Чому українці вірять фейкам
«Фейки, маніпуляції, постправда, боти і інформаційні війни увійшли в наше повсякденне життя. Кожен робить вигляд, що вони стосуються всіх, крім нього самого. А між тим, інформація змінює мислення і поведінку кожного з нас. З кожним роком все стрімкіше і з дедалі більшим руйнівним ефектом», — засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз.
Посередні математики
«Весь грудень ми обговорювали і турбувалися через результати дослідження PISA. Це міжнародна програма оцінки освітніх досягнень учнів, в якій українські школярі брали участь вперше. Згідно з дослідженням українські підлітки посередньо розбираються в математиці, або зовсім її не знають. … Невже всі ми — заручники міфу про високий рівень навчання, успадкованої від радянської системи освіти?» — керівник освітніх програм EPAM в Східній і Центральній Європі Максим Почебут.