Інвестори нервують, ринки падають

31 жовтня 2020, 08:30
NV Преміум

Головні події ринків капіталу на цьому тижні

Хвороби і відсутність грошей — це завжди жахливо. Мені здається, що за допомогою цього досить банального твердження можна коротко описати суть того, що відбувалося на фінансових ринках протягом тижня, що минає. Рекордна кількість інфікованих у всьому світі, супутні обмежувальні заходи, аж до локдаунів, і головне — відсутність фінансових вливань із боку ФРС і ЄЦБ — усе це настільки згубно для ринків, що навіть хороші макроекономічні показники й корпоративні результати не змогли виправити ситуацію і зупинити падіння — як у США, так і в Європі.

Відео дня

Економіка США відновлюється швидше, ніж очікувалося. Про це свідчить краще, ніж очікувалося, зростання ВВП у третьому кварталі. Він склав 33,1% у порівнянні з попереднім кварталом, коли американська економіка впала на 32,9%. Дані про нові заявки по безробіттю, кількість яких на цьому тижні знизилася до 751 тис., що на 40 тис. менше, ніж на попередній, теж можна розглядати як поліпшення. Але, попри це, абсолютні значення, як і раніше, залишаються високими. І, тим не менше, усе було сприйнято ринком як хороші новини, які тут же змусили позеленіти основні індекси у США та сповільнили розпродаж у Європі, що почався ще в понеділок.

Перемовини про новий пакет допомоги у США закінчилися, схоже, нічим. Але думаю, що ситуація в економіці ще дуже далека від того, аби повністю зняти це питання з порядку денного. Упевнений, що нові вливання будуть, але якщо мова йде про США, то вже після виборів та інавгурації, тобто — не раніше лютого.

Показати ще новини
Радіо NV
X