П'ять технотрендів, про які говоритимуть у 2019-му

4 лютого 2019, 11:59

Які технології привернуть нашу увагу

Технологічні інновації поступово захоплюють усі сфери життя, змінюючи звичний порядок речей. 2019 не принесе нам нових технологій, але розширить сфери застосування вже наявних — від ШІ до AR.

Відео дня

«Розумні» автомобілі. У 2017-2018 роках безпілотні машини були головною темою автомобільної індустрії. У 2019 фокус зміститься — розвиток IoT дасть можливість автомобілям отримувати важливі дані і ділитися ними швидше. Навіть більше, машини зможуть збирати інформацію про стан доріг і двигуна (такі рішення пропонують компанії Achates Power і Pinnacle Engines), тиск шин (Aperia Technologies, DMACK) і погодні умови.

Поширення отримає «розумна» дорожня інфраструктура — світлофори, аварійні сигнали, сенсори для паркування та інші девайси, які збирають дані в режимі реального часу і реагують на дорожні ситуації, підвищуючи безпеку.

Компанія Nauto випустила пристрій Nauto Prevent, який сигналізує водієві про те, що той занадто часто відволікається від дороги. Залежно від ступеня небезпеки водій почує голосове повідомлення або сигнал тривоги.

Заснований у 2015 році проект drive.ai пропонує безпілотні автомобілі, особливість яких — табло, яке повідомить учасників руху про дії машини — «пропускаю пішохода» або «чекаю, поки ви перейдете дорогу».

Місія транспортної компанії comma.ai, як стверджують творці, в тому, щоб надати IoT-рішення для вже наявних автомобілів. У comma.ai вважають, що це важливіше, ніж розвиток безпілотного транспорту.

Також водії будуть використовувати bigdata-додатки. Вони здатні обробити величезні масиви даних, які збирають «підключені автомобілі» в режимі реального часу. За допомогою додатків власники авто можуть отримувати інформацію про стан доріг або самої машини, стиль водіння (актуально для автомобілістів-початківців ) і витрату пального, а також уникати заторів і знаходити місце для паркування. Bigdata-рішення, серед інших, пропонує американська компанія INRIX. Також корисну інформацію дають Rodify і Moovit, що збирають дані про рух громадського транспорту.

Автономні машини використовують для навігації і позиціонування високоточні карти, яким потрібна детальна (з точністю до сантиметра) візуалізація доріг, включно з проїжджою частиною, шириною смуг, розташуванням пішохідних переходів і ймовірними перешкодами. Навігатори з такими відомостями випускають компанії Navmii, MapMyIndia, Garmin, а також DeepMap, що отримала в листопаді 2018-го $60 млн інвестицій у серії B, і голландський виробник TomTom.

Безпека інтернету речей у промисловому виробництві. ШIoT (промисловий інтернет речей) розвивався паралельним курсом, але завжди був у тіні масового споживчого IoT. Зараз же рівень впровадження ШIIoT-рішень зріс, незважаючи на те, що використання технології потребує зміни всієї виробничої інфраструктури.

Мета ШIoT — підвищення рентабельності виробництва. ШIoT-девайси відстежують стан обладнання, збираючи дані про його роботу, і стежать за проведенням техобслуговування. Це допомагає зменшити час простою обладнання і знизити витрати на його обслуговування.

Обсяги даних, що передають розумні пристрої у промисловості, величезні, а наслідки їх витоку можуть бути нищівними. Не дивно, що у 2019-му увагу буде прикуто до платформ, які гарантують безпеку ШIoT-рішень. Найпомітніша серед провайдерів американська компанія Claroty, яка в червні 2018 року залучила $60 млн інвестицій, а також збільшила свою клієнтську базу на більш ніж 350% (порівняно з 2017 роком). Крім того, варто стежити за діяльністю платформ Dragos, Indegy і Tellmeplus.

ШІ у медицині. Про можливості, які відкриває використання ШІ в охороні здоров'я, говорили давно. Нейромережі досі обмежено застосовують у діагностиці захворювань, тому що все ще складно з точністю передбачити, як нейромережа прийме рішення.

Однак 2019 рік змінить ставлення людей до медицини і власного здоров'я. Гаджети, які носять, що вимірюють пульс і сигналізують про проблеми з серцем, а також мобільні додатки дадуть змогу стежити за собою 24/7. Наприклад, ШІ-компанія HealthReveal за допомогою дата-аналітики допомагає людям з хронічними захворюваннями фіксувати зміни у стані здоров'я і сигналізує про відхилення від курсу лікування; додаток MedAware перевіряє лікарські рецепти і допомагає уникати помилок у них, а система OM1 надає дані про результати призначеного лікування, засновані на предиктивній аналітиці.

Ще одна тенденція — розвиток ШІ-проектів, що займаються медичною візуалізацією. За даними дослідження Signify Research , інвестиції в технологічні рішення у цій сфері за підсумками першої половини 2018 року сиановили $522 млн і зросли порівняно з тим самим періодом 2017. Очікується, що тренд збережеться. Технології допомагають рентгенологам у ранній діагностиці, а також у персоналізації лікування.

Поширення AR і VR. Віртуальну і доповнену реальність з моменту її появи сприймали як розважальні технології. Насправді їх можливості набагато ширші і захоплюють найрізноманітніші сфери — від психологічної допомоги до маркетингу.

AR-проект Vntana вже пропонує маркетологам використовувати у своїх кампаніях голограми селебріті, спортсменів або продуктів, а також збирати дані про їхню взаємодію з цільовою аудиторією.

Каталонську платформу віртуальної реальності Psious розроблено для психотерапевтичної допомоги. Анімовані віртуальні середовища, що передбачають різні сценарії, застосовують у лікуванні тривожних і посттравматичних розладів, страхів і фобій, а також використовують для медитації. Крім того, віртуальна реальність допомагає навчитися виступати на публіці. Клієнти надягають VR-окуляри і занурюються у змодельовану ситуацію. Водночас лікар стежить за реакціями пацієнта, використовуючи датчик зворотного зв'язку.

Діджиталізація іnsurtech-ринку. Страхова сфера консервативна — більшість процесів у ній все ще не автоматизовані. 2019 рік може стати поворотним для індустрії. Основні зусилля будуть сконцентровані на послуги, які можна надати за допомогою мобільного додатку.

Зараз на ринку вже діють діджитал-брокери і страховики, а також некласичні страхові послуги, зокрема ті, що надають рішення вузькій цільовій групі. Наприклад, компанії, що пропонують застрахувати подорож тим, хто за даними геолокації перебуває в аеропорту, або британський сервіс Cuvva, що надає бюджетне автострахування водіям-початківцям. Ще одна британська платформа Trōv вже вийшла на австралійський і американський ринки. Вона страхує смартфони, велосипеди, музичні інструменти та інші особисті речі. Всіма полісами можна керувати через мобільний додаток.

Крім того, є сервіси, які пропонують короткострокові поліси: німецький провайдер AppSichern надає різні рішення — від страхування дитини під час шкільної екскурсії до автострахування. Всі поліси можна оформити на сайті або через мобільний додаток.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени 

Показати ще новини
Радіо НВ
X