Оптимізм повертається

17 травня 2018, 09:46

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Чекати довелося недовго! Оптимізм інвесторів, підкріплений хорошими квартальними результатами великого роздрібного оператора Macy's (M) і даними щодо індустріального виробництва, допоміг основним індексам відіграти хоча б частину втраченого у вівторок: S&P 500 (+ 0.41%); Dow Jones (+ 0.25%) і Nasdaq (+ 0.63%).

Відео дня

Ціна червневих ф'ючерсів на WTI змінилася не дуже – $71.71 за барель, втім, як і золото – 1,291 за унцію.

Результати Macy's перевершили очікування аналітиків, що дозволило ціні акцій вирости на вражаючі (+ 10.83%), а обсяги індустріального виробництва в квітні зросли на (+ 0.7%), перевищивши прогнози аналітиків (+ 0.6%). Переробна промисловість додала (+ 0.5%), при прогнозі (+ 0.3%), засвідчуючи тривання економічної експансії.

На тлі таких новин навіть прибутковість облігацій, що продовжує зростати, не завадила зростанню ринку акцій. 10-річні US Treasuries додали ще 2 бп, до 3.10%, а 2-річні всього 1 бп, зупинившись на 2.54%. Тож, крива прибутковості починає поступово приймати свою нормальну форму, характерну для періодів економічного зростання.

На думку керівника нью-йоркського фінансового радника Clarfeld Financial Advisors: "нинішні рівні прибутковості облігацій не свідчать про завершення періоду зростання, а ринки повинні просто звикнути до нових умов".

Також, багато керівників великих американських корпорацій вважають, що багато "страхів", що пошарпали ринок акцій з початку року, перебільшені. Про це свідчить "Бежева книга", випущена Goldman Sachs. Названа за аналогією з "Бежевою книгою" ФРС вона містить висловлювання відомих управлінців з Boeing, DuPont, Intel та інших великих компаній, зроблені під час сезону оприлюднення квартальних результатів. Зокрема, багато топ-менеджерів вважають, що переживання, пов'язані з американо-китайської торгової війною, занадто перебільшені. На їх думку, країни "намагаються знайти оптимальний режим" в торгових відносинах і до повномасштабної війни справа не дійде. Навіть менеджери Boeing, найбільш схильної до негативного впливу можливої ​​торгової битви, позитивно висловилися щодо діалогу між двома країнами.

Чого чекати сьогодні, в четвер

По-перше, торгові американо-китайські переговори. Оптимізм корпоративних босів знайшов підтримку з боку Білого Дому, що виключив Петера Наварро, економічного радника Трампа, відомого своєю "жорсткою лінією" з торгівлі з Китаєм, з американської делегації, яка починає переговори з китайцями сьогодні, в четвер, у Вашингтоні. Сподіваємося, що формат американської делегації, на чолі з Міністром фінансів Стівеном Мнучіном, дозволить досягти розумних угод.

По-друге, економічні дані. Сьогодні, у четвер, як завжди нові заявки з безробіття. Прогнози аналітиків як і раніше свідчать про розігрітий ринок праці.

По-третє, хоча сезон квартальних результатів, практично, закінчений, але звіт Walmart ( WMT ), очікуваний до відкриття ринку, цілком може вплинути на хід торгів. Якщо вже не на весь ринок, то хоча б на сектор споживчих товарів S&P, до якого належить Walmart, cкладаючи більше 8% від його капіталізації. За прогнозами, що публікуються Bloomberg, EPS досягнуть $1.12, при виручці $120,4 млрд. Також, інвесторам буде важливо дізнатися про прогрес Walmart, досягнутоий у сегменті online торгівлі, що дозволить оцінити наскільки ефективною може бути конкуренція "оld school" з дивом роздрібної торгівлі останнього десятиліття – Amazon ( AMZN ).

Сподіваємося, що день не принесе неприємних сюрпризів!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X