Повчилися на карантині вдома, а що попереду?

16 липня 2020, 15:15

А попереду — нова система освіти і її незвичайний вибуховий ринок. Квантовий перехід. Це знаєте, як був час, коли носили калоші. А потім вони чомусь стали тісними, незграбними і немодними.

Мало хто знає, що останній раз система освіти в світі змінювалася 500 років тому, коли була придумана Коменським предметно-урочна система, яка вже стала архаїчною і всіх тільки дратує. На жаль, замість неї ніхто нічого придумати не міг.

Відео дня

І знадобився випадковий вибуховий каталізатор для кардинальних змін — коронавірус, який за дивним збігом обставин оголив всі слабкі місця освіти і навіть показав пальчиком — куди їй йти. А саме — зовсім в інший бік, щоб вийти на простору і прогресивну індустріальну авеню. Навіть якщо спочатку всі будуть нарікати і нервувати.

Так сталося, що вперше цієї весни суспільство і батьки, прикуті до домашнього навчання своїх дітей, побачили зовсім з інших ракурсів — чого і як навчають їхніх дітей. І їм це не сподобалося. Так само, як і зараз би носити калоші.

Причому, справа вже не тільки в онлайн-пастці, в яку всі потрапили. Але і в тому, що, навіть повернувшись назад у сумне і безперспективне очне шкільне життя, проблеми з якістю освіти не тільки не зникнуть, але і навпаки, примножаться.

Останній раз система освіти в світі змінювалася 500 років тому

Більш того. Онлайн струснув не тільки людей. Ви не повірите, але як з-під землі з’явилася нова величезна і практично порожня бізнес ніша для тисяч нових стартапів у сфері повної трансформації освіти.

Це раніше онлайн освіта жила на правах пасинка, ледь животіючи на узбіччі навчального життя для невеликого числа дітей-артистів, спортсменів, дітей хворих і школо-неуживчивих.

Але виявилося (завдяки кмітливим інноваторам), що якщо шкільно-знаннєву інформацію вміло переупакувати, швидко «доставляти» і готувати, як смачну страву до більш легкого засвоєння, то життя дитини перетворюється на очах. Тобто, онлайн показав, що замість калош пора вже носити зручні і модні туфлі.

Тепер у деяких батьків (не у всіх, у відсотків 20, яким онлайн формат підходить), вже не стоїть питання: вчитися в школі очній або дистанційній. А вчитися в який саме онлайн школі?

Питають, невже цей онлайн формат може бути серйозним бізнесом? Відповідь: так. Якщо до карантину у нас було 5−7 спеціалізованих онлайн шкіл, то за літо таких окремих шкіл стало понад 30. Не кажучи вже про звичайні школи, що впровадили у себе цілком пристойний онлайн сегмент.

Якщо досі у нас навчалося в країні в онлайні 60 тис. (1,5%) дітей, то з 1 вересня очікується, що ця цифра перевищить 400 тис. (10%).

І ось тут розгорнулася справжня гонка — ви б подумали — кого? Інвесторів!

Тільки мені вже телефонували шість інвесторів, зацікавлених у розвитку цього, з їх точки зору, перспективного, сегмента бізнесу. Значить, скоро в систему освіти прийдуть великі гроші, які перевернуть всю її архаїчну структуру.

Вперше цієї весни суспільство і батьки, прикуті до домашнього навчання своїх дітей, побачили зовсім з інших ракурсів — чого і як навчають їхніх дітей. І їм це не сподобалося

Вже з’явилися перші дослідження ринку онлайн шкіл. Якщо цікаво, то це школи простіші, з вартістю 0−2 тис. грн на місяць, школи кращі від 2 до 5 тис. грн. І школи «підвищеної якості» зроблені з душею, розумінням, професійно і «як для себе». Ми теж відкрили повноцінну онлайн школу Grand-Expo, і вже в перші дні за кількістю заявок побачили, наскільки сильно онлайн навчання затребуване.

Ми з вами побачимо, що і зміст знань може бути для дітей цікаво-корисним, і новітні технології, що дозволяють засвоювати більше навчального матеріалу за менший час, і вчителі, які вже будуть не вчителями, а зовсім з іншої роллю — тьюторів, наставників, навігаторів у морі знанієвої інформації.

Показати ще новини
Радіо НВ
X