Як змінюється механізм доступу до надр

23 жовтня 2018, 16:00

Використання електронної платформи ProZorro для надання надр в користування має ряд очевидних переваг, на відміну від аукціонів "з молотком". Держава отримає максимальний прибуток, а претенденти - спрощення процедури та прозорі умови.

З 24 жовтня 2018 року проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється виключно через електронні аукціони.

Є 7 моментів, які потрібно знати інвесторам.

Відео дня

Торги стають анонімні, а процедуру погоджень значно спрощено. Це виключає можливість зловживань з відсіюванням при кваліфікації учасників, а також нівелює звинувачення в умисному розіграші результатів між претендентами.

Торги передбачають три раунди, у кожному з яких усі учасники мають один голос. Пріоритетне місце в черзі пропозицій матиме той, хто запропонує найвищу ціну в попередньому раунді. У результаті держава має отримати максимальну премію до початкової вартості.

Для участі в аукціоні претендент самостійно обирає електронний торговий майданчик з переліку зареєстрованих на ProZorro. Саме цей майданчик стане утримувачем гарантійного внеску та отримає комісію у разі визначення переможця аукціону. Тому кожен майданчик зацікавлений у промоції лоту та залучені більше учасників.

Після оприлюднення пропозиції відведено 3 місяці на її вивчення та подання електронної заявки. Цього часу має бути достатньо зацікавленим особам для компетентного аналізу та складання власного бюджету.

У разі умисного або випадкового зриву аукціону з боку переможця (відмова здійснювати платіж за спецдозвіл), перемогу отримає другий за величиною пропозиції претендент. Така опція має нівелювати ризик скасування аукціону та гарантувати, що торги будуть тривати до кінця.

Запобіжником потрапляння українських надр до небажаних для держави компаній є норми Закону України "Про санкції" - внесення до санкційного переліку є підставою для позбавлення спецдозволу.

У разі надання на аукціоні спецдозволів на видобування, переможець зобов‘язаний провести оцінку впливу на довкілля протягом 6 місяців, на "наскрізний" спецдозвіл – протягом одного року з часу його отримання.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X