Вкрадене Ралі Санта Клауса

4 грудня 2021, 11:30
NV Преміум

На початку тижня очікувалося, що головними темами стануть ринок праці, нафта та новий «африканський» штам вірусу. Але, як виявилося, голова ФРС вирішив також отримати свою частку уваги від інвестиційної спільноти, чим чимало розбурхав ринки.

Промова Павелла. Виступаючи у вівторок перед Банківським комітетом Сенату США, Павелл вже не стверджував, що інфляція має тимчасовий характер, а припустив, що вона залишиться високою і наступного року. Зокрема, голова ФРС заявив, що «економіка на підйомі, а інфляційний тиск посилився». На його думку, «є сенс обговорити можливість закінчення програми згортання викупу облігацій, можливо, на кілька місяців раніше». А це означає, що і підвищення ставки можна чекати раніше, ніж очікувалося. Після виступу Павелла ринок оцінює шанси на те, що підвищення ставки може статися вже у травні, як 50:50. Закономірно, що після таких новин від «нео-яструба» ринок спалахнув, чекаючи важких часів і дорогого капіталу.

Відео дня

«Omicron становить ризик». Але з огляду на кількість надрукованих грошей, смуток на ринку тривав недовго і в середу все зазеленіло знову. День, напевно, так і закінчився б зростанням, якби не клятий Omicron, який уже дістався Америки. Варто було трейдерам дізнатися про перший випадок зараження у США, як акції впали, закінчивши позитивний, загалом, день у червоному. З іншого боку, погані новини можуть просто стати хорошими. Якщо вірус розгуляється, то Павелл, який прямо сказав, що «Omicron становить ризик» для економіки, може й угамувати запал із жорсткістю монетарної політики.

Показати ще новини
Радіо NV
X