Огляд столичного ринку первинної нерухомості

16 серпня 2017, 19:00
Накопичення первинної нерухомості на столичному ринку буде і далі збільшуватися

На столичний ринок первинної нерухомості великий тиск чинить кількість нерозпроданих квартир у зданих будинках. У Києві в першому півріччі 2017 року у продаж вийшло 20,7 тис. нових квартир, при цьому угод за цей період відбулося 1,1 тис. Таким чином, за перші шість місяців 2017 року непроданими залишилися майже 19,6 тис. квартир, а з початку 2011 року на ринку нагромадилося понад 76,5 тис. "завислих" об'єктів.

Відео дня

У першому півріччі 2017 року на ринок первинної нерухомості Києва в продаж вийшло 20,7 тис. нових квартир, що перевищує аналогічний показник 2016 року більш ніж удвічі – за перші шість місяців 2016 року ринок поповнився на 9,4 тис. квартир. При цьому з квітня 2017 р. зафіксовано різке падіння темпів продажу. Отже, накопичення первинної нерухомості на столичному ринку буде і далі збільшуватися.

У липні до продажу пропонувалися квартири в 252 житлових комплексах, серед них об'єкти незавершеного будівництва та квартири в будинках, зданих в експлуатацію.

Медіанна ціна пропозиції квартир на первинному ринку Києва в порівнянні з червнем поточного року зросла на 0,7% і склала $806 за кв. м. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у липні був на рівні $787 за кв. м. Двокімнатні – $796 кв. м. Медіанна ціна трикімнатних квартир опустилася на 1,2% і склала $892 за кв. м.

Середня вартість квартир в новобудовах Києва, в червні 2017 року склала $806 за кв. м. Також можна відзначити, що вартість житла буде значно відрізнятися в залежності від того, в якому районі міста знаходиться об'єкт. Отже, найдорожчим районом в столиці залишається Печерський район – $1631 за кв. м. Мінімальна вартість – $571 за кв. м. зафіксована в Деснянському районі.

Медіанна ціна по районах Києва з розбивкою по кімнатах

Попит на столичну нерухомість

У липні попит на житло в найнижчій цінової категорії, до $30 тис., як і в попередні періоди, залишався найвищим – 57% від загальної кількості. На друге місце вийшли квартири в діапазоні $30 тис. – $50 тис. з часткою запитів 19%. Попит на житло з ціною від $70 тис. залишається низьким – 7% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні квартири в липні 2017 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 39%. А 38% запитів були зосереджені в категорії 1-кімнатних. Трикімнатними квартирами в минулому місяці цікавилися 21% користувачів, які шукають нерухомість для купівлі.

При цьому, найбільший попит у покупців зосереджений в діапазоні до 50 кв. м, частка таких запитів становить 42% від загальної кількості. А 30% цікавляться квартирами від 50 до 80 кв. м. Відсоток запитів на квартири площею від 80 до 100 кв. м становив 12%.

За нашими даними, найбільший інтерес у покупця викликають Шевченківський та Печерський райони столиці, частка переглядів оголошень в цих районах становить 22% і 20% від загальної кількості переглядів. На третьому місці Солом'янський і Голосіївський райони з часткою переглядів – 11%. Найменше покупець цікавиться первинною нерухомістю в Деснянському районі, всього 1% від загальної кількості переглядів.

Розподіл ринку нерухомості

Попит на первинну нерухомість у липні, в порівнянні з червнем 2017, збільшився на 1% і склав 35% від загального числа запитів.

За інформацією керуючого директора компанії ARPA Real Estate Михайла Артюхова, рівень угод на ринку первинної нерухомості за останні два роки не досягає і 5 тис на рік. При цьому, темпи будівництва житла демонструють стабільне зростання.

За нашими даними, тільки за перше півріччя 2017 р. стартувало 30 нових новобудов і на ринок "вийшло" близько 21 тис. нових квартир, що вдвічі вище за аналогічний період минулого року. Безумовно, ринок нерухомості багатополярний і, з точки зору покупця, тенденції досить оптимістичні: збільшення вибору, поліпшення сервісу і більш гнучкі умови для купівлі.

У той же час, перед забудовниками та продавцями очевидні виклики, пов'язані з конкуренцією, підвищенням вимог з боку потенційних покупців і, по суті – боротьбою за кожного клієнта.

На думку Артюхова, серйозне затоварення ринку і одночасне збільшення попиту на вторинне житло – 65% проти 35% – створює хороші передумови для співпраці ріелторів із забудовниками в форматі trade-in, що може збільшити продажі, як мінімум, на 50% вже протягом 3-6 місяців. Відсутність досвіду роботи на вторинному ринку у девелоперів і забудовників не є перешкодою для запуску trade-in: згідно зі світовою практикою, цим займаються аутсорсингові компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X