Як стати мільярдером за два роки: акції Pinterest і Zoom злетіли до небес

19 квітня 2019, 17:00

Що сталося на світових ринках капіталу за тиждень

Короткий тиждень завершився хиткою рівновагою і інвестори вирушили на довгі великодні вихідні зі змішаними почуттями. Ні хороші економічні дані з Китаю, ні нескінченні оптимістичні заяви про хід американо-китайських переговорів, ні відносно вдалий старт сезону квартальних результатів не змогли пробудити масову активність серед інвесторів. З іншого боку, не видно і панічних реакцій на окремі песимістичні прогнози лідерів ринку. Наприклад, Netflix (+ 1.58%), який, хоч і не зміг обнадіяти інвесторів райдужними перспективами наступного кварталу, але, тим не менш, продовжив зростати в ціні. Єдиною жертвою тижня став сектор охорони здоров'я, що постраждал після заяв про законодавчі зміни в галузі.

Відео дня

В результаті, тиждень основні індекси закінчили різноспрямовано, але, практично, там же, де і почали: S&P 500 (-0.08%), Dow Jones (+ 0.56%) і Nasdaq (+ 0.17%).

Подією тижня, безумовно, стали IPO двох компаній: Pinterest Inc. і Zoom Video Communications Inc., що відбулися в четвер.

Акції Zoom, яка вважає себе «лідером в сучасних відеокомунікацій, з простою у використанні і надійною хмарною платформою для відео і аудіо конференцій, переговорів, обговорень і вебінарів, доступної мобільним пристроям, стаціонарних комп'ютерів і телефонів» в перший день торгів злетіли до небес.

Компанія була спочатку оцінена в $36 за акцію, але відразу ж після відкриття ціна злетіла до $65, а закінчилися торги на позначці $62. Іншими словами, за день вартість акцій зросла на (+ 72.22%). Коментуючи результати IPO Ерік Юань, CEO і засновник компанії, навіть поскаржився, що ціна занадто висока. Дійсно, фантастичний зліт. Особливо, якщо взяти до уваги, що два роки тому, під час приватного розміщення ціна компанії становила всього лише $1 млрд, А вчора після закриття торгів капіталізація компанії склала майже $16 мільярдів.

Другим героєм дня став Pinterest, cайт, що пропонує послуги з пошуку ідей для різних проектів і хобі, від перебудування будинку до планування весілля або підготовки до марафону.

Під час IPO компанія залучила $1.4 мільярда, відставши тільки від IPO Lyft Inc. Вартість акцій компанії в перший день торгів злетіла на вражаючі (+ 28.42%).

Тож, незважаючи на всі розмови про уповільнення економіки і можливу кризу, апетит на окремі стартапи вартістю від мільярда доларів у інвесторів цілком здоровий.

Подивимося чи вистачить його на Uber, Slack і Airbnb, чий вихід на публічну арену очікується вже дуже скоро.

Хороших всім вихідних, дебатів, виборів і вдалих інвестицій.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X