Що означають обшуки у Коломойського
Не виключаю, що вчорашні гості в Ігоря Валерійовича — наслідки ревізії та інвентаризації в «Укрнафті» та «Укртатнафті».
Такі обшуки зазвичай проводять досвідчені директори, коли приходять на нову посаду. Особливо коли йдеться про держпідприємства.
З одного боку, це своєрідна точка відліку для подальшої оцінки ефективності нового керівника. З іншого — захисний механізм, аби не успадкувати «косяки» попередників.
Наскільки мені відомо, після націоналізації цих двох гігантів запити на такі перевірки були у всіх відомств, які тільки існують. Зокрема ініціювали й податкову перевірку.
«Укрнафта» та «Укртатнафта» — це сполучені посудини, між якими за останні 20 років перемістились десятки мільйонів тонн нафти та нафтопродуктів, а також мільярди та мільярди гривень. Унікальність ситуації в тому, що вперше в історії у держави з’явився доступ до бухгалтерії обох підприємств одразу. Тому звести дебет із кредитом можна елементарно. Не виключено, що саме це й зробили. Або ще зроблять. І якщо щось цікаве знайдуть, процес піде далі, бо чужі довгі «мінуси» ніхто на себе брати не захоче.
А сама цифра у 40 млрд гривень або 1 млрд доларів є досить великою: у поточних цінах це до 1 млн т пального — майже трирічний обсяг постачання пального з «Укртатнафти» на «Укрнафту», або вартість річного видобутку нафти «Укрнафтою» у цінах минулого року (до 1,5 млн т). Тобто, особливо великі розміри.
Ураховуючи якість цих розслідувань, особливо коли йдеться про БЕБ, поспішати з висновками не варто. Слідкуємо.