Стисло і зрозуміло: Оптимізм українців і найбільша покупка валюти НБУ

27 грудня 2019, 13:42

П’ятниця, 27 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Оптимізм українців щодо майбутнього своєї країни досяг 15-річного максимуму, згідно із загальнонаціональним опитуванням, опублікованого вчора Фондом демократичних ініціатив Ілька Кучеріва. Вперше з червня 2005 року, 44% українців вважають, що країна рухається в правильному напрямі, 36% вважають, що країна рухається в неправильному напрямі. У червні 2005 року число оптимістів перевершувало число песимістів, співвідношення склало 42% до 31%. Рік тому 70% респондентів в тому ж опитуванні сказали, що країна рухається в неправильному напрямі.

Відео дня

 • Через вісім місяців після перемоги в другому турі президентських виборів Зеленський користується довірою у 62% респондентів. Цей рейтинг підтримки повинен зрости ще більше після того, як здійсниться російсько-українське звільнення ув'язнених, заплановане на неділю. У ще одному опитуванні, опублікованому в понеділок українською соціологічною групою Рейтинг, респонденти вибрали вересневе звільнення ув'язнених «подією року».

 • Заглядаючи в 2020 рік, 52% респондентів опитування вважають, що гривня залишиться стабільною, а 47% вважають, що інвестиції будуть рости. Також опитування показало, що 38% респондентів вважають, що економіка України і фінансове становище їхньої сім'ї покращаться до 2022 року. У висновку, опитування Ілька Кучеріва показало: «Основний настрій людей про майбутнє України, — це надія (56%), оптимізм (38%) і тривожність (26%)».

 • Намагаючись запобігти зростанню гривні, центральний банк купив у четвер валюту на суму $700 млн — це найбільша покупка за рік. За один день Національний банк України купив еквівалент 10% всієї валюти, купленої на сьогодні день, збільшивши чисті покупки до $7,5 млрд. Фінансова операція змогла послабити гривню на три копійки, до сьогоднішнього курсу 23,29 гривні за долар.

 • Олег Чурій, перший заступник голови центрального банку, пише на сторінці НБУ в Facebook: «Зміцнення гривні є абсолютно логічним явищем в контексті прискореного економічного зростання, швидкого уповільнення інфляції і скорочення державного боргу до ВВП. Скориставшись сприятливою ситуацією, Національний банк продовжує поповнювати міжнародні резерви».

 • З падінням прибутковості і коротким терміном погашення, інвестори купили українських казначейських облігацій на $228 млн на аукціоні у вівторок — трохи менше половини суми, купленої на минулому тижні. Інвестори купили дворічні доларові облігації на суму $100 млн з процентною ставкою 3,86%, що на 0,22% нижче, ніж за три тижні раніше. За облігації деноміновані у гривні, інвестори заплатили середньозважену процентну ставку 11,75% для 6-місячних облігацій і 11% для 3-річних облігацій.

 • Євгенія Ахтирко з Concorde Capital пише: «Судячи з усього, останній аукціон 2019 року проходив з мінімальною участю інвесторів-нерезидентів, які були найактивнішими покупцями гривневих облігацій, з терміном погашення більше трьох років в останні місяці».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Західні компанії виявляють серйозний інтерес до покупки в 2020 році заводу Мотор Січ, — сказав чинний посол США Вільям Б. Тейлор-молодший. «Вони шукають інвесторів», — сказав він про «Мотор Січ», який хочуть придбати дві китайські компанії. «Є кілька інвесторів — американських та інших, — які дуже зацікавлені. Вони проводять деяку юридичну перевірку, перевіряють бухгалтерські баланси, відвідують завод, розмовляють з власниками. Вони проводять серйозну оцінку».

 • Відзначивши, що 55% прокурорів недавно провалили процес перевірки, Тейлор підкреслив, що створення верховенства закону є фундаментальним для України для залучення західних інвестицій. «Накопичуються докази того, що в інвестиційному кліматі відбуваються зміни, засновані на більшій повазі до верховенства закону, судів, суддів, прокуратури. Це буде стимулювати інвесторів приходити до нас», — сказав він в четвер. Коли інвестори шукають інші можливості, вони дивляться розглядають весь світ, але привабливих місць не так багато. Україна може бути дуже привабливим регіоном для інвестицій — велике населення — і приватизація може бути дуже цікавою».

 • У 2020 році на ProZorro будуть виставлені на аукціон як мінімум 300 «малих і середніх» державних компаній — повідомив LB.ua голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Заздалегідь інформація про 500 компаній завантажується на сайт Фонду держмайна. Крім того, фонд планує виставити на аукціон до п'яти «великих» компаній, зокрема, «Президент-Готель» у Києві, Краснолиманський та Одеський портові заводи. Національний бюджет прогнозує прибуток у розмірі $500 млн від продажу державних підприємств у 2020 році.

 • Гонконгський торговий порт купить частки французької CMA CGM в контейнерному терміналі Одеси і в дев'яти інших портах по всьому світу. Сума операції оцінюється майже в $1 млрд. CMA CGM SA, що базується в Марселі, входить у п'ятірку найбільших компаній з транспортування і доставки контейнерів у світі.

 • «Укрпошта» готується запустити 500 мобільних поштових відділень в межах програми, яка буде фінансуватися в основному за рахунок кредиту в $100 млн від «провідних європейських банків»,розповів Ігор Смілянський, генеральний директор державної поштової служби, Центру транспортних стратегій. Окремо Укрпошта повинна збільшити свою програму капіталовкладень в 2020 році у 18 разів, до $70 млн. Гроші підуть на ІТ та на початок будівництва семи нових сортувальних центрів по всій країні.

 • Виручка збільшиться приблизно на $10 млн від здачі в оренду або продажу надлишкової поштової власності. Крім того, мета Укрпошти — збільшити обробку посилок в 2020 році на 30-40%. Якщо Рада проголосує цієї зими за дозвіл Укрпошті управляти банківськими послугами в європейському стилі, Укрпошта почне відкривати рахунки цієї осені. Смілянський говорить, що це принесе пошті 85 мільйонів доларів на рік і залучить у банківську систему одну третину населення, у яких зараз немає банківських рахунків».

 • У 2020 році уряд планує реалізувати 10 концесійних проектів державно-приватного сектора, в основному в сфері інфраструктури, повідомила заступник міністра економіки Юлія Свириденко. Виступаючи на конференції з питань державно-приватного партнерства в Києві, вона сказала, що проводяться міжнародні тендери за двома проектами — Херсонському морському порту і Стівідорскому порту Ольвія.

 • Кількість туристів у Львові скоротилася на 10% в минулому році, до 2,5 млн, повідомляє міське управління туризму. У міру того, як українці відвідували нові напрямки в ЄС, частка іноземних туристів у Львові зросла до 63%. Завдяки прямим рейсам в 25 міст ЄС частка відвідувачів, що прибувають на літаку, збільшилася до 31%. Іншими видами транспорту були: поїзд — 48%; автомобіль — 11,8%; і автобус — 11,6%. Головними закордонними гостями були: Польща — 18,3%; Білорусь — 6,6%; Туреччина — 6,2%; Німеччина — 5,4%; і Велика Британія — 3%.

Від редактора:

Як скаже вам будь-який ритейлер, довіра споживачів змітає товари з полиць магазинів. Хороше самопочуття може також спонукати іноземних інвесторів до дії. Якщо все піде за планом, українці повинні відчути себе добре цієї неділі — звільнення «всіх» ув'язнених на Донбасі і 18-мільярдний договір про транзит газу з Росією, який повинен тривати на час президентства Зеленського.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X