Обережно, банкіри слідкують за вами

30 березня 2018, 12:00

Для чого банкірам слідкувати за людьми, щоб знати скільки грошей видати і які послуги запропонувати клієнту.

Сьогодні мав цікаву розмову з менеджером одного з великих українських банків. Я запитав його про те, що він думає стосовно того, що в Китаї кредити видають за фотографією. У китайському банку беруть фото й аналізують, що робить людина у мережі інтернет, роблять запит у державні органи і за лічені хвилини видають кредит.

Відео дня

Він відповів, що й в Україні банкіри аналізують "будь-яку доступну їм інформацію", яка допомагає оцінити ризик. Зокрема, вони вивчають сторінки клієнтів, які на це погодилися, коли натиснули кнопку на сайті банку. Тут береться до уваги, де робляться особисті фотографії, кого ви лайкаєте, що купуєте тощо.

"Можна багато сказати про людину, якщо побачити, де і яку інформацію вона шукає", - пояснив менеджер.

Вам може здаватися, що ви нічого такого не постите у Facebook. Але про вас багато можна сказати, якщо проглянути список друзів і те, що вони роблять. Побачити ваші спільні інтереси. Можна проаналізувати, з яких джерел у вас найчастіше з’являється інформація.

Ще більше інформації про вас можна було б дізнатися, якщо проаналізувати історію, яку на підставі ваших пошукових запитів про вас пише Google. Але за словами банкіра, «поки що, ця інформація банкам не доступна». Але, мабуть, ситуація може змінитися.

Раніше все було ще простіше, тому що була мережа "ВКонтакте". Там за замовчуванням стояв дозвіл на збирання будь-якої інформації про клієнта. У Facebook за замовчуванням усе заборонено - потрібен дозвіл власника акаунта.

Також вони отримують інформацію від мобільних операторів, які оцінюють абонентів на підставі того, як вони сплачують абонплату і борги, скільки телефонують, який телефон мають тощо. Оператори не надають цієї інформації, каже банкір, але виставляють бал, який враховують у кредитній установі.

Зрештою, банкіри мають інформацію про те, що і де ви купуєте, на що витрачаєте кошти, завдяки вашій кредитній картці.

Все це дає можливість дуже швидко ухвалювати рішення про видачу кредитів.

Дехто може сказати: краще тоді зовсім не заходити у соціальні мережі, не користуватися інтернетом. Але тоді, банкіри можуть подумати, що вам є що приховувати. Можуть підвищити ставку, або відмовити у кредиті.

Наостанок менеджер банку розповів мені історію про те, що до нього прийшло кілька спеціалістів зі збору інформації для банків і запропонували послуги з оброблення інформації, яку клієнти надають у мережі інтернет. "Цікаво, але у них не було смартфонів, вони використовували кнопкові Nokia 3210", - додав банкір, посміхаючись.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Дивився я у свій iPhone і довго думав...

Показати ще новини
Радіо NV
X