Що потрібно бізнесу від майбутнього президента

2 квітня 2019, 18:21

Результати першого туру виборів яскраво демонструють кричущий запит суспільства на боротьбу з корупцією

Безумовно, за останні кілька років відбулося досить багато якісних змін – очищення банківської системи, відносна стабілізація національної валюти і рівня інфляції, впровадження безвізового режиму, підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі, запуск роботи безлічі електронних сервісів, старт реформ у пенсійній сфері, охороні здоров'я й освіті.

Відео дня

Зміни відбуваються, але очікування суспільства були і є значно більшими. Тому ми і маємо досить високу підтримку населення деяких кандидатів. Адже суспільство очікує істотних і якісних, а не косметичних реформ в країні.

І незалежно від результатів другого туру президентських виборів, в першу чергу, важлива ефективна боротьба з корупцією. Але щоб реалізувати цей запит, однозначно потрібні якісні зміни в судовій системі та правоохоронних органах. Повинна бути невідворотність покарання. Це фундамент для подальших змін. Правила повинні бути рівні для всіх, незалежно від статусу і посади. Тому ми і маємо досить високу підтримку населення деяких кандидатів. Адже суспільство очікує істотних і якісних, а не косметичних реформ у країні.

Щопівроку ми в Асоціації підбиваємо підсумки півріччя в вигляді Індексу інвестиційної привабливості України, де запитуємо ТОП-менеджерів членських компаній про позитивні зрушення і хвилювання в країні. Так ось у 2018 році Індекс продовжує перебувати в нейтральній площині (3,07 з 5-ти можливих балів). І серед ТОП-проблем були всі ті ж «старі» і давно наболілі – неефективна боротьба з корупцією і недовіра до судової системи.

Відповідно, до нового або нового старого президента.

ТОП-3 очікування очевидні. По-перше, якісна боротьба з корупцією. По-друге, справедлива судова система. По-третє, надійні правоохоронні органи, що працюють на захист верховенства права

Тільки зробивши ці кроки, Україна зможе перейти на вищу сходинку свого розвитку.

Водночас суспільство очікує розвитку ефективних і прозорих державних інституцій, де стратегічний менеджмент і професіоналізм домінують над популізмом. Розбудови інституцій, здатних забезпечити країну потрібними якісними сервісами. Адже в цьому напрямку нам є куди рости.

Бізнес, зі свого боку, прагне поважати закони і читати їх буквально. І ми розуміємо, що у нового або нового старого президента є повноваження змінити систему правосуддя і правоохоронних органів. Щоб Україна була не в хвості рейтингу боротьби з корупцією. Адже за результатами Індексу сприйняття корупції-2018 Transparency International, Україна посіла 120-е місце серед 180 країн світу. А могла просунутися в першу десятку.

Це, своєю чергою, допоможе відновити довіру до влади, правосуддя, правоохоронних органів, показавши, що недоторканних у суспільстві немає.


Показати ще новини
Радіо НВ
X