Нова енергія повинна швидше замінювати копалини

14 травня 2018, 14:36

В 2017 році в нашій країні запрацювало в два рази більше вітряків та сонячних електростанцій, ніж у 2016-му. У минулому році в Україні було побудовано 64 промислові сонячні електростанції, сумарною потужністю 211 МВт.

Як відомо, новий, 2018 рік для Німеччини розпочався досить незвично. Дув сильний вітер, а також скоротилось споживання електрики на свята. У результаті вдалося на 95% забезпечити країну електроенергією за рахунок вітрогенераторів та інших екологічних та відновлюваних джерел.

Відео дня

Це рекорд, який для нас сьогодні повинен бути взірцем і прикладом. Адже практично за два десятиліття держава з потужною промисловістю збільшила долю альтернативних джерел у своїй енергетиці до 33,1%.

Так, Україна теж робить впевнені кроки вперед. В 2017 році в нашій країні запрацювало в два рази більше вітряків та сонячних електростанцій, ніж у 2016-му. Але доля альтернативних джерел в енергетиці складає лише 1,2%. Хоча в цілому, відновлювальні джерела енергії, з урахуванням колись побудованих гідроелектростанцій, виробляють у нас біля 7% електроенергії.

До того ж у минулому році в Україні було побудовано 64 промислові сонячні електростанції, сумарною потужністю 211 МВт. Одночасно — сонячні енергетичні панелі зараз встановлюють на тисячах приватних будинків. Адже ринкова економіка навчила людей дуже добре рахувати власні кошти — а тому багато хто вже вкладає тисячі доларів в обладнання, яке дозволить вже ніколи не бачити рахунки за електроенергію.

І тенденція розвитку альтернативної енергетики дуже радує. Тому що звичайно — в Україні є великі поклади корисних копалин і їх розробка могла би повністю забезпечити потреби в енергії домогосподарств та промисловості. Але з іншого боку — набагато краще, коли за рахунок розвитку сонячних панелей та вітрогенераторів — ми передамо якомога більше цінних надр нашим нащадкам.

Адже нафтопродукти, вугілля та газ, котрі часто спалюються для отримання енергії — це ще й вкрай цінна сировина для хімічної промисловості. І саме в цій якості вона буде дуже важлива для наших нащадків.

До того ж дуже показово, що одними з основних будівників систем альтернативної енергетики сьогодні в світі стали великі компанії, що традиційно зайняті видобутком корисних копалин.

Так французька Total вже 30 років розвиває напрямок сонячної енергетики та володіє акціями у проектах галузі по всьому світі які мають загальну потужність 1,6 ГВт. Тоді як, наприклад, потужність всіх атомних електростанцій України складає 13 107 МВт. Тобто і згаданий вище приклад Німеччини, і досягнення компанії Total говорять про те, що проекти альтернативної енергетики завтра цілком зможуть замінити основні напрямки традиційної енергетики.

Наскільки буде швидким цей процес? Передбачається, що світова доля відновлюваних джерел у світовій енергетиці зросте з сучасних 9% до 20% у 2035 році. При цьому зрозуміло, що розвинені країни куди швидше побудують екологічний бізнес освоєння безмежних ресурсів вітру, сонця і води. Тому й нам треба поспішати. Адже сучасне домінування видобувної економіки завтра не зможе забезпечити ні високого, а навіть і середнього місця країні з поміж світової спільноти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X