Київська влада переходить на вітчизняні ІТ-ресурси

24 травня 2017, 16:15
На відміну від інших міст, нам не потрібно поспіхом впроваджувати аналоги російського програмного забезпечення

Економічні санкції, які були введені президентом України, поширюються, у тому числі, на постачальника найпопулярнішої на теренах СНГ бухгалтерської програми 1С. Нею, по факту, користувалась вся країна, особливо державні структури. В тому числі й Київська міська державна адміністрація. До певного часу.

Відео дня

Більш ніж рік тому наша команда розпочала реформування цифрової інфраструктури столиці. Ми вирішили повністю відмовитись від російської продукції та поступово впроваджувати українські та закордонні ІТ-рішення. В результаті, на фоні санкцій та заборон, Київ виявився абсолютно готовим до подібних змін, а всі основні процеси та їх оптимізація не зупинились ні на мить.

Ми вже давно розуміли, що напружені стосунки з Росією так чи інакше відобразяться і на аспектах використання того програмного забезпечення, яке надходить до нас від північного сусіда. Тож у минулому році розпочали комплексну програму по відмові від ряду певних продуктів, які, в перспективі, могли б негативно вплинути на життя міста. По факту, це вилилось в три основні етапи.

Першим і головним етапом стало впровадження єдиної системи фінансово-господарської діяльності міста. Ми чітко проаналізували всі загрози, які потенційно стоять перед нами, як перед державною структурою і органом управління. І почали створювати систему на базі українського продукту ІС-ПРО від компанії Інтелект-сервіс.

Вже зараз у рамках цього проекту впроваджено систему у 10 керуючих компаніях з обслуговування житлово-комунального господарства. Ми не просто перейшли на вітчизняний програмний продукт, а й отримали єдину комплексну систему, яка робить абсолютно прозорою сферу ЖКГ та дозволяє аналізувати її діяльність, а в майбутньому, й тарифи по кожному з будинків, паралельно отримуючи детальну аналітичну звітність.

Паралельно у бюджетній сфері ми перевели на ІС-ПРО департамент інформаційно-комунікаційних технологій і департамент фінансового аудиту та контролю. А до кінця року систему буде впроваджено у всіх департаментах, районних адміністраціях та комунальних підприємствах. Адже підготовча робота велась не один місяць, що дає нам можливість здійснювати перехід швидко та безболісно.

До того ж, ми не залежимо від жодних зовнішніх підрядників. На базі КП ГіОЦ створена група впровадження, яка займається повним циклом імплементації системи на всіх рівнях та у всіх підрозділах міської влади.

Другим етапом стало забезпечення переходу з антивірусного програмного забезпечення російського виробництва на західні аналоги. І тепер всі структури КМДА використовують ESET NOD32.

І насамкінець, ми відмовились від всіх поштових сервісів Яндекса та Мейл.ру, а також від використання яндексівських карт. І це стосується десятків сервісів та продуктів, які використовуються у цифровій інфраструктурі міста.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Таким чином, завдяки тому, що ми змогли зіграти на випередження із санкціями та впевнено готувались до того, щоб це не стало для нас сюрпризом, вони у жодному разі негативно не вплинули на роботу міських структур.

Тепер, на відміну від інших міст, нам не потрібно «оперативно» впроваджувати аналоги та займатись міграцією даних. Вже зараз ми працюємо на програмному забезпеченні, яке є незалежним та захищеним. Та працює, в першу чергу, на благо України.

Показати ще новини
Радіо NV
X