Стисло і зрозуміло: Вінницький стартап залучив $50 млн від інвесткомпаній США

22 вересня 2020, 12:15

Вівторок, 22 вересня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Як повідомив UBN генеральний директор технологічного центру Домінік Піоте, київський Unit. City, в якому споруджується п'ять будівель, є найбільшим будівельним майданчиком в Україні. Протягом 18 місяців мають бути завершені 20 тис. квадратних метрів, що вдвічі більше, ніж розмір західного київського IT-парку. Для фінансування будівництва Європейський інвестиційний банк в липні минулого року схвалив кредит у розмірі €50 млн. Ці гроші будуть, в тому числі, використовуватися для отримання додаткового комерційного фінансування.

Відео дня

 • Демонструючи силу IT в Україні, Піоте каже, що з 2500 офісів Unit. City тільки 21 зараз доступні для оренди. «Ми нарозхват», — сказав Піоте, французький виходець з Кремнієвої долини. «Ми продали перші 300 квартир за три тижні». Наразі в Unit. City є чотири R&D офісу, 120 компаній, 1000 студентів-програмістів і 3 тис. співробітників. За його словами, взаємодія між компаніями є ключовим моментом, відзначаючи: «86% резидентів запевняють, що вони ведуть бізнес один з одним».

 • Василь Хмельницький, засновник Unit. City, розширює концепцію інноваційного парку на два інших великих ІТ-міста України. У комплексі Unit. City Харкова зараз 600 студентів, на площі 5 тис. квадратних метрів. Ще 600 студентів перебувають в IT-парку LvivTech. City, який наступного року відкриє свій житловий комплекс.
 • Обсяг нових офісних площ, орендованих в Києві протягом першого півріччя, знизився на 42% в порівнянні з першим півріччям минулого року, йдеться в новому дослідженні CBRE Україна. Кількість нових офісних приміщень становила 69 тис. квадратних метрів, що трохи більше, ніж удвічі вище показників першої половини 2019 року. Опинившись між скороченням попиту і стрибком частки вакантних площ до 12,4%, девелопери можуть почекати з 146 тис. нових квадратних метрів, запланованих для будівництва в другій половині цього року. CBRE пише: «Оскільки більшість нових проектів на ранніх стадіях будівництва були призупинені або скасовані, нові пропозиції площ значно скоротяться в період з 2023 по 2024 рік». На ІТ припадає 29% нових орендних приміщень, це найбільший сектор Києва.
 • Вінницький стартап Restream залучив $50 млн фінансування серії A від американських інвестиційних компаній Sapphire Ventures і Insight Partners для розвитку свого бізнесу в області стрімвідео. «Сьогодні прямі трансляції важливі як ніколи - пандемія знищила всі види живих заходів — концерти, конференції, класи», — стверджує Алекс Худа, співзасновник і генеральний директор Restream. «Сьогодні наше співтовариство, що налічує більш ніж 2 мільйонів людей, які створюють ролики, щомісяця показує більше 8 мільйонів прямих трансляцій для понад 750 мільйонів глядачів по всьому світу».
 • Київський стартап Reface нещодавно став найпопулярнішим американським додатком, завантаженим на iOS, операційну систему для мобільних пристроїв Apple. Додаток дозволяє користувачам використовувати селф-фото, щоб помістити своє обличчя у відео з зірками. 26 серпня Reface став найпопулярнішим додатком в категорії розваг в США і 17 інших країнах, випередивши TikTok і Netflix. Потім, 31 серпня, він став найпопулярнішим додатком в Америці загалом. «Стартап з України ніколи не був № 1 в США», — сказав Інтерфакс-Україна генеральний директор Reface Роман Могильний. «Приємно усвідомлювати, що додаток став популярним не тільки в Америці, а й у більш ніж 100 країнах по всьому світу».
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
 • Інвестиції в українські IT-стартапи торік становили $510 млн, мовиться в річному звіті Української асоціації венчурного і приватного капіталу. За сумою 111 угод цей показник на 50% більше, ніж в 2018 році. Цей рік був слабкий, але в четвертому кварталі обсяги як зазвичай зростають.
 • Президент Зеленський активно підтримує ставку податку в розмірі 5% для «автономних» ІТ-співробітників, що складає частину стандартної української податкової ставки 18%. «Ця галузь розвивається в країні не за рахунок державної підтримки, а за рахунок інтелекту українців», — сказав він ІТ-керівникам у Львові в п'ятницю. «Один із кроків, який може зробити держава, — не збільшувати податкове навантаження для галузі IT». Він сказав, що бачить в інформаційних технологіях ключ до модернізації України: «Всі кажуть: Нам потрібні чесні правоохоронні органи, нам потрібно здолати корупцію. Ми всі розуміємо, що людський фактор дуже важко виправити. Але цифрова індустрія та ІТ-індустрія можуть це зробити».
 • Технічні працівники тікають з Білорусі, оскільки ІТ-центр стає авторитарним, — йдеться у статті Bloomberg про ІТ-компанії, які почали залишати Мінськ після місяця відключення інтернету і поліцейських рейдів на такі ІТ-компанії, як PandaDoc, Yandex NV, Uber і Wargaming.net . З моменту відкриття 15 років тому на східній околиці Мінська, Hi-Tech Park виріс майже до 700 компаній, в яких працює 60 тис. осіб і щорічно приносить $2 млрд від експорту.
 • Поїздка на автобусі на південь: Україна пропонує легкий переїзд для білоруських ІТ-працівників: нижчий прибутковий податок, прості дозволи на роботу, більш висока середня заробітна плата і робоче середовище, в якій російську мову легко розуміють. Ці переваги перелічені в статті 112.ua «Чому білоруські ІТ-фахівці масово переїжджають в Україну». В ІТ-індустрії України працює 180 тис. програмістів, що втричі більше, ніж в Білорусі. Зважаючи на інформацію про те, що білоруським ІТ-фахівцям заборонено сідати в літаки, що вилітають з Мінська, в статті мовиться про те, що ІТ-фахівці можуть залишити свої можливості відкритими, спокійно приїхавши до України у тривалу «відпустку».
 • Згідно з новим дослідженням GlobalLogic, українські ІТ-фахівці постаршали, серед них — більше жінки і фахівці, які краще володіють JavaScript. У порівнянні з п'ятьма роками тому жіноча частина співробітників зросла до 25% сьогодні, в порівнянні з 14% в 2015 році. Середньостатистичному ІТ-фахівцю зараз 28 років — він на рік старший, ніж п'ять років тому. І 41% з них одружені. Частка опитаних інженерів, які використовують JavaScript, зараз становить 18%, що в десять разів перевищує рівень 2010 року (1,9%). З 2015 року змінилася тенденція робочих місць — частка тестувальників зросла на 45%, а частка розробників знизилася на 16%. «Друга половина цього року буде більш оптимістичною для всієї галузі», — прогнозує віце-президент GlobalLogic зі стратегії і технологій Андрій Яворський. «Цифрова трансформація створює попит на розробників і тестувальників, на нові ІТ-спеціальності».
 • Світовий банк ставить амбітні цілі в області високошвидкісного бездротового інтернету на 2025 рік: охоплення 4G для 95% населення; повне покриття 5G на основних автомобільних і залізничних маршрутах. Світовий банк заявляє, що при інтеграції з системами управління дорожнім рухом та іншими подібними службами інтелектуальні технології можуть знизити смертність на дорогах на 8-10%, скоротити час у дорозі на 15-20% і прискорити час приїзду машин швидкої допомоги на 25-30% . Ці цілі розміщені на сайті Міністерства цифрової трансформації. Сьогодні 5G перебуває тільки в стадії тестування в Україні.

Від редактора:

ІТ-індустрія України з оборотом в $5 млрд — це одна з областей, в якій уряд Зеленського робить все правильно. Крім спроби Міністерства цифрової трансформації скоротити бюрократичну тяганину і затвердження президентом 5% ставки прибуткового податку, позиція уряду така: руки геть. ІТ-керівники поки не скаржилися на те, що їм доводилося чути цю жахливу фразу: «Ми з Банкової... і ми тут, щоб допомогти».

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X