Навіщо Україні своя нафтова промисловість

27 квітня 2016, 09:08
Нафтовий бізнес ніколи не буде найбільшою частиною української економіки

Україна – не Саудівська Аравія, тому іноді можна почути запитання: а чи потрібна Україні нафтова промисловість взагалі?

Адже багато чиновників поводяться так, ніби вона зовсім не потрібна країні.

Відео дня

Але я б поставив питання навпаки: чому б не розвивати нафтову індустрію? У вас є природний ресурс. Україна – країна зі складною економічною ситуацією. Я вважаю, що слід найбільш ефективно використовувати всі ресурси, які є у країни.

Отже, Україна має ресурс. Це нафта і газ. Але що стосується нафти, ми ж можемо купити її на зовнішніх ринках. Навіщо розвивати власний нафтовидобуток? Тому що якщо у вас є ресурс, ви повинні отримувати максимальну віддачу від нього.

Це дозволить створювати робочі місця, причому не тільки в компанії, яка видобуває ресурс, але і по всьому виробничо-збутовому ланцюжку.

Оскільки у нас є компанії, які поставляють для роботи здобувача, то вони в свою чергу також забезпечують робочі місця. Це важлива частина економіки, яка створює додаткову вартість і забезпечує податкові надходження до бюджету.

Якщо ж не використовувати ресурс, тоді вся ця цінність залишиться в землі. Не буде ні податкових надходжень, ні роботи.

Але ж вам все одно доведеться десь купувати нафту або нафтопродукти. І тоді ви будете створювати робочі місця, податкові надходження і додаткову вартість для іншої країни.

Таким чином, ви будете експортувати свій прибуток туди, де будете купувати нафту.

Для мене це просто позбавлене сенсу. Мати ресурс, який ви можете використовувати на благо країни, і не робити цього найкращим чином – це нонсенс.

Ну і нарешті головне. Використання нафтових ресурсів, що знижує залежність від постачання із третіх країн і таким чином посилює енергетичну безпеку України.

Ось проста відповідь на питання «навіщо Україні потрібна своя нафтова промисловість».

Було б добре, якби все, що я тут сказав, почули та зрозуміли чиновники.

Показати ще новини
Радіо НВ
X