Навіщо потрібні зрозумілі правила гри для всіх

24 квітня 2018, 13:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Я бачу, що Україна, насправді, якщо не під санкціями, то в ігнорі у великої кількості глобальних корпорацій і брендів.

Логічне пояснення корпорацій цьому – ваша економіка при смерті і у вас низький купівельний попит. Офіційний стейтмент розмитий: хтось пояснює це війною і помилковими санкціями, накладеними на всю країну замість Криму і ЛДНР, хтось корупцією, хтось просто відмовчується без пояснень. Але у мене відчуття, що насправді вони знають про нашу економіку більше, ніж ми з вами.

Відео дня

Я не дуже вірю в змови і таємні масонські ложі, але мене не полишає відчуття, що мова йде про якусь міжнародну угоду – не інвестувати в Україну з певної причини (причин). І дотримуватися нейтралітету. Адже очевидно, що корпорації (Apple, Facebook, Volkswagen, Google, Samsung, LG, Netflix, PayPal, Ikea, GM, Amazon і т.д.) нас ігнорять – по іншому ніяк не поясниш відсутність інтересу і реакції на величезну країну. І мені здається, що це відбувається не через законодавчі перепони (привіт НБУ!) і навіть не стільки через корупцію (Самсунг і LG вміють платити хабарі, але їх теж у нас немає). І аж ніяк не через війну.

Я думаю, що така позиція викликана тим, що нікому із західних гравців незрозумілі правила гри на нашому ринку. І вчити їх ніхто не хоче, тому що незрозуміло заради чого це робити – заради перемоги на ринку копійчаного купівельного попиту? При цьому, будь-яка перемога у нас завжди може перетворитися на поразку, завдяки відсутності загальноприйнятих правил і понять з ведення бізнесу, а також загальноприйнятому принципу кумівства, при якому одним дістається все, а іншим – за законом, тобто в результаті нічого.

А бізнес не цікавить такий розклад справ. Більш того – бізнес мало цікавить традиція хабарництва. Боротися з хабарництвом в країні, де це норма і 60% економіки перебуває в тіні – це донкіхотство. Тому що якщо не заплатиш ти – заплатить конкурент. А потім, з 99% ймовірністю, заплатиш і ти, тільки більше. Ось ця проституція у вигляді гри на підвищення ставок – залишає в програші всіх, крім чиновника. І мені здається, що саме це є однією з головних причин, через яку з нами ніхто не хоче мати справи. Бізнес цікавлять однакові для всіх правила гри. Податки – так податки. Хабарі – так хабарі. Але щоб було зроблено. Такий собі феномен справедливої ​​корупції. А у нас це просто не працює. Ось такий гіперлуп, хлопці.

Текст публікується з дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X