Навіщо потрібні лічильники газу

24 листопада 2016, 13:23
Як звільнити споживача від кайданів облгазу? За останні кулька місяців по всій Україні склалась вкрай напружена ситуація з встановленням лічильників газу побутовим споживачам

І це цілком закономірно. Згідно із законом, облгази зобов’язані встановити лічильники в приватних будинках та квартирах, де газ використовується тільки для приготування їжі, за рахунок коштів газорозподільних підприємств, що передбачено у структурі тарифу.

Відео дня

Зважаючи на «скрутне фінансове становище», облгази масово, без погодження з мешканцями, встановлюють загальнобудинкові лічильники замість індивідуальних, при цьому підвищуючи тариф у платіжках в довільному порядку в разі відмови від сплати за показниками загальнобудинкового лічильника.

Постановою Кабміну від 27 січня 2016 р. № 46 встановлюється, що рішення про необхідність об’єднання споживачів в єдину групу приймає оператор газорозподільної системи. Саме за сприяння НКРЕКП та Кабінету Міністрів створюються умови, які заганяють громадян у своєрідний «газовий колгосп», в умовах якого абонент змушений сплачувати не за фактично спожитий газ, а за об’єм газу, спожитий багатоквартирним будинком.

Тобто, однакову суму мають сплачувати й ті, хто ретельно економить «блакитне паливо», й ті, хто має тисячні борги. А що робити споживачам, якщо немає фінансової спроможності встановити індивідуальний лічильник?

За сьогоднішніх законодавчих умов та верства населення, яка не в змозі самостійно оплатити встановлення індивідуальних лічильників, залишається приреченою на умови облгазів. Більша частина населення України позбавлена права вибору. Маємо констатувати, що сьогодні держава не забезпечує альтернативного вибору споживачам, натомість ставить їх у пряму залежність від волі облгазів, залишаючи за ними можливість зловживати та накручувати тарифи.

Для вирішення цієї проблеми потрібен діалог з Кабінетом Міністрів, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз», представниками облгазів, споживачів для визначення найоптимальнішого законодавчого та технічного рішення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X