Навіщо потрібна медична інформаційна система

16 серпня 2018, 15:00

Медична інформаційна система (скорочено МІС) одна з необхідних IT-технологій в сучасній медицині.

Насамперед, система МІС призначена для автоматизації клінічних напрямків роботи медичних працівників – впроваджує електронні медичні картки (ЕМК) пацієнта, організовує ефективну комунікацію між усіма учасниками лікувально-діагностичного процесу. Поясню на прикладі, працюючи онлайн, більше не потрібно дублювати та заносити данні в інші документи для обміну з іншими лікарями та адміністрацією. Данні пацієнта, перебіг лікування, призначення та рецепти доступні онлайн, проте виключно тому, хто має доступ на таке ознайомлення.

Відео дня

Тобто, МІС зменшує, а місцями і повністю виключає рутинні операції з оформлення медичної документації (ведення медичної практики), тим самим підвищує якість та інформативність медичних документів. Фактично, дозволяє зняти з лікаря, медичної сестри та медреєстратора непрофільне навантаження, або істотно його знизити. Так, кожен учасник більше часу приділяє своїй безпосередній роботі – спілкується з пацієнтом, надає медичну допомогу або повноцінно керує медичним закладом на основі об'єктивної та достовірної інформації.

Вплив МІС на роботу медичних закладів

Медична інформаційна система створює електронні структури для лікарні, відділень та кабінетів, а також здатна об’єднувати декілька медичних закладів в єдину електронну систему. Клінікам зручно мати електронну реєстратуру онлайн, вести загальолікарняні бази пацієнтів у хмарі, моніторити та планувати графік роботи лікарів. Унікальна хмарна web-платформа зберігає, передає та веде облік електронних рецептів та призначень.

Такий сервіс як медична інформаційна система збільшує лояльність та викликає довіру пацієнтів, оскільки лікар оперативно володіє інформацією та ділиться нею з пацієнтом через мережу інтернет чи роздруковує одразу на прийомі. Зручний онлайн-зв'язок з клієнтами, а також партнерськими страховими та фармацевтичними компаніями теж економить час та зусилля на шляху лікування. Разом з тим, електронна медична система підвищує надійність, достовірність, а отже і якість медичної інформації, та наданих медичних послуг.

Що отримають лікарі

Лікар, передусім отримує єдиний робочий інформаційний простір для роботи над медичними картками пацієнтів та має змогу автоматично перекласти їх на українську, російську чи англійську мови. Завдяки тому, що система зберігає всю минулу та майбутню медичну інформацію пацієнта в одному надійному, захищеному та завжди доступному місці, підвищується швидкість обслуговування пацієнтів. За допомогою МІС лікарю легко створювати, використовувати шаблони всіх видів медичної документації.

Швидкий доступ до всіх записів пацієнтів зі стаціонарних, або віддалених місць сприяє більш скоординованій та ефективній медичній допомозі. Функціонал щодо сповіщень та нагадувань не дозволить в роботі забути про необхідне – зв'язуватись та взаємодіяти з лабораторіями, колегами або іншими учасниками лікувально-діагностичного процесу. В режимі реального часу звітувати та тим самим зводити до мінімуму кількість лікарських помилок. Також стає легко піклуватись про подальше здоров’я пацієнтів, призначаючи в електронній формі планові обстеження. Сучасні телемедичні послуги також доступні для користувачів медичної інформаційної системи та сприятимуть додатковим доходам та конкурентним перевагам лікарів. Користуючись перевагами МІС, лікар економить час на ведення медичної документації та підвищує ефективність себе як спеціаліста.

Пацієнт у новій медичній системі

Користуючись медичною інформаційною системою, пацієнт також отримує переваги. Починаючи з того, що створює та переглядає дані персональної карти, знижує ймовірність втрати та підробок медичних даних, безпечно їх зберігає у хмарному середовищі. За необхідності дані пацієнт може самостійно передати необхідному лікарю на одній з трьох мов: українській, російській або англійській. З МІС пацієнти отримують завчасно нагадування про візит до лікаря та прийом лікарських засобів. Також є можливість швидко ознайомлюватись з результатами лабораторно-інструментальних досліджень, слідкувати за журналом планів обстеження та лікування призначених лікарем. Моніторити показники здоров'я через контроль численних показників здоров'я спільно з лікарем. Всі ці функції медичної інформаційної системи працюють задля якісного ведення медичної інформації та скорочують дистанцію пацієнта від хвороби до здоров’я.

Як бачимо, IT-технології важливі та необхідні компоненти розвитку сучасної медицини та здатні оптимізувати бізнес-процеси одразу в декількох напрямках. Медичні інформаційні системи підвищують якість обслуговування та рівень доступності медичної допомоги для населення, що в свою чергу є пріоритетом у галузі охорони здоров'я для держави, медичних працівників та громадян.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X