Навіщо я підписав маніфест нових людей

12 березня 2016, 11:35
Днями я з низкою прогресивних політиків, підприємців, експертів, топ-менеджерів підписав маніфест в якому викладено наше бачення того, як повинна виглядати Україна в 2019 році. І ось навіщо ми це зробили

Цей маніфест з'явився з бажання об'єднатися навколо спільних цінностей. У владі з'явилося багато молодих та енергійних людей, які намагаються робити реформи, кожен на своєму місці. Вони намагаються ламати стару систему, але опір великий. Державна машина працює зі скрипом і перебоями. Найчастіше домогтися реальних результатів вдається тільки завдяки горизонтальним зв'язкам і підтримки тих небагатьох, хто вірить у те ж, що і ти.

Відео дня

Проте кардинально змінити країну зусиллями одинаків не вийде. Це можливо тільки за умови, що у владі будуть люди, об'єднані спільним баченням і системою цінностей. Саме тому ми вирішили створити маніфест.

У чому його суть? Ми публічно заявляємо про те, що ми підтримуємо проведення реформ в країні і готові об'єднатися з усіма, хто поділяє наші цінності. Серед них – прозора політика, справедливе правосуддя і зниження втручання держави. Об'єднання зусиль на цій загальній смисловій платформі дозволить більш ефективно проводити реформи. Як мінімум, звіряти порядку денного, координувати дії і рідше «бити в штангу».

Наш маніфест не несе в собі ні вимог, ні загроз. Ми просто описали, яким ми бачимо майбутнє країни. Ми вийшли в публічну площину з тим, щоб заявити: у нас є бачення, є цінності, і ми зобов'язуємося їх дотримуватися. Кожен з нас визрівав для цього рішення, і тепер ми хочемо закріпити вірність цим принципам публічно.

Чому наш горизонт бачення - 2019 рік? Тому що планувати більш, ніж на 3 роки вперед, в наших умовах важко. При цьому ми вважаємо, що за цей період можна провести переважна більшість реформ в країні.

Маніфест спрямований суспільству в цілому. Він демонструє, що в Україні є люди, які хочуть і можуть проводити реформи. І що ці люди готові об'єднувати зусилля і ресурси для того, щоб домогтися змін.

Я розумію, що така декларація виглядає дивно в країні, де звикли наплювати на будь-які плани та обіцянки, і де «точка сидіння визначає точку зору».

Я також розумію, що рівень довіри в суспільстві критично низький, а рівень довіри до влади і поготів. Але я також вважаю, що відкрито заявляти про свої принципи і цінності - це ознака цивілізованості. А дотримуватися заявленого - єдиний спосіб цю довіру відновити.

Україна нова проростає з трупа старої України. Реформи просуваються складно, але просуваються. Саме з нових цінностей починається реальна зміна в суспільстві. Ми прийшли до цього і закликаємо всіх небайдужих, прогресивних людей приєднуватися до маніфесту. Давайте разом будувати нову країну.

Показати ще новини
Радіо NV
X