Навіщо інтегрувати Єдиний держреєстр із ProZorro

23 червня 2017, 17:00
Щоби полегшити життя нашим клієнтам і зробити роботу на сервісі ще зручнішою Система електронних публічних закупівель ProZorro інтегрується з Єдиним державним реєстром (ЄДР)

Чому це важливо для держави та бізнесу? Що це дає?

По-перше, зручність та швидкість перевірки. Як працювала система раніше: після реєстрації користувачів в Системі електронних публічних закупівель ProZorro через авторизований майданчик, цей майданчик має перевірити реальність компанії, що реєструється, бо як кажуть, довіряй, але перевіряй.

Відео дня

Наш майданчик використовує сервіс YouControl, на деяких платформах пропонувалося внесення 1 грн. в якості авансової плати.

Тепер завдяки інтеграції з ЄДР в системі реалізовано функціонал швидкої та зручної перевірки реальності компанії. Це вигідно не лише майданчикам, але й бізнесу, адже пришвидшує реєстрацію і, власне, роботу.

По-друге, це інформація. Банальна фраза, хто володіє інформацією, той озброєний – інколи все ж працює. Раніше замовники могли безкоштовно отримати лише основну інформацію про учасника (дану послугу надавав сайт Міністерства юстиції), проте за деталі потрібно було платити, адже дана інформація була в закритому доступі. Саме так починається бюрократична тяганина: в більшості випадків в тендерних вимогах держзамовники вимагали надавати Витяг з ЄДР, а учасник повинен був отримати його самостійно. За умов інтеграції ЄДР та ProZorro замовник при оцінці пропозицій може швидко і, головне, безоплатно отримати розширену інформацію про учасника в електронній формі – власне всю, яка міститься у виписці щодо статусу компанії, статутного капіталу, складу засновників тощо.

Окрім цього, зручна робота з ЄДР дозволяє ефективніше захистити інтереси постачальників. Адже замовник не може маніпулювати бюрократією задля того, щоби відмовити учаснику. Постачальники на українських тендерах зазвичай подають пропозиції в останню годину – і оперативність в роботі з ЄДР тут теж не буде зайвою.

Наразі функціонал перевірки даних доступний лише на декількох майданчиках, сподіваємося, що невдовзі всі майданчики системи реалізують у себе можливість перевірки даних з ЄДР через кабінети користувачів.

Більше того, це стає ще актуальнішим із огляду на те, що скринінг державних баз даних незалежними сервісами ставиться під питання законодавчо. В цьому випадку державні сервіси просто зобов’язані дати "легальну" альтернативу.

Цілком зрозуміло, що роботи ще багато: потрібно доопрацювати систему інтеграції та постійно поліпшувати її роботу. Але, мабуть, найважливіше навчити усіх учасників відкритих закупівель використовувати наявні тут інструменти з розумом та користю для себе та країни. Ми запрошуємо бізнес долучатися до процесу вдосконалення системи – яка має бути ідеальним сервісом, а не перепоною успішній торгівлі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Інтеграція з державними реєстрами – одна з пріоритетних задач, яка стоїть перед нашою командою. Всі державні процедури є доволі складні та забюрократизовані. Тут є чітке пояснення – кожна ваша і наша дія чітко регламентована українським законодавством. В ідеалі за тисячею довідок мала б стояти не корупційна схема, але контроль якості. В цьому сенсі ринок комерційних закупівель пішов трохи далі, аніж публічні закупівлі - на комерційному майданчику ми створили можливість ретельнішого вивчення контрагента за 1 хвилину.

Система ProZorro надає нам прекрасний інструментарій для боротьби з будь-якими порушеннями тендерного законодавства та корупційними схемами: як для аматорів, так і для професіоналів. Аналіз, моніторинг та контроль за дотриманням законодавства став значно простішим з відкритими даними. Проте навіть за умов максимальної відкритості, все ще залишається корупційна складова – тендерні схеми, "спеціальна" документація, підкилимні інтриги та домовленості. На жаль, ми не можемо їх знищити безболісно і швидко. Саме повна інтеграція з державними системами та постійна робота над власними помилками допоможе нам з вами стати справді успішними.

Головне не зупинятися і не звертати з правильної стежки, бо нам ще є до чого прагнути, нам ще є куди рости і розвиватися. Необмежені можливості та потенціал, а найголовніше – у нас є віра в те, що ми разом з нашими клієнтами змінюємо цей світ на краще.

Показати ще новини
Радіо NV
X