Наслідки блокування податкових накладних

18 грудня 2017, 15:52
Блокування податкових накладних від постачальників і як наслідок виникнення у покупця ставки ПДВ 40%

15 листопада 2017 в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики під головуванням Голови Комітету Южаніної Н.П. відбулися слухання на тему "Про роботу Уряду щодо забезпечення ефективного функціонування системи протидії формуванню "схемного" податкового кредиту по ПДВ".

Відео дня

На слухання були запрошені представники середнього і малого бізнесу, які розповіли, як за фактом працює закон №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні" та який не законний тиск на малий і середній бізнес створюється з боку Уряду і ДФСУ.

Одним з доповідачів на слуханнях виступила наша компанія. Ми освітили кілька актуальних та наболілих питань для багатьох представників бізнесу, а саме блокування податкових накладних від постачальників і як наслідок виникнення у покупця ставки ПДВ 40%.

В період з 21.08.2017 по 14.09.2017 заблокована реєстрація 5-ти податкових накладних (НН) від 3-х постачальників на загальну суму обороту 376,53 тис. грн, в тому числі 20% ПДВ 62,42 тис. грн. Зупинка реєстрації ПН постачальників призвела до сплати компанією ставки 40% ПДВ. У таблиці наведено дані впливу блокувань НН на господарську діяльність, а саме вимивання оборотних коштів у вигляді друге 20% ПДВ, які були потрібні для реєстрації, в свою чергу, НН покупцям фірми і оплати зобов'язань по її декларації.

З наданих даних очевидно, що постраждалою стороною при зупинці реєстрації ПН є Покупець, який в результаті зупинки реєстрації ПН отримує ставку ПДВ 40%. Однак законодавчо взагалі не передбачені дії потерпілого Покупця щодо захисту своїх прав та інтересів.

З огляду на масштаб проблеми, до якої може призвести ситуація з блокування вхідних НН від постачальників підприємства, ми самостійно розробили і реалізували план захисту своїх прав та інтересів:

  • активний контакт з Постачальниками з питання подачі документів на комісію на розблокування/адміністративних скарг, в т.ч. і юридичне оформлення додаткових угод з постачальниками зобов'язують виконувати процедури розблокування;
  • на інстанції Мінфін, ДФСУ, ГУ ДФС Київ, районна ДПІ, Комітет ВР подано адвокатські запити і листи від Товариства з освітленням ситуації, що блокування зроблені за реальними господарськими операціями;
  • звернення до громадських діячів, які мають контакт з органами (виконавчими і законодавчими) з метою акценту уваги до питань нашого Товариства;
  • публікації в соціальних мережах постів про проблеми блокувань НН і в діловій пресі;
  • вивчення судової практики, вироблення стратегії дій по оскарженню блокування НН способом до судового розслідування або позов від імені Постачальника і як третя сторона приєднується Покупець;
  • запит на організацію зустрічі з Мінфін, ДФСУ, ГУ ДФС Київ для обговорення проблемних питань нашого Товариства (відбулася на комітеті ВР).

Сукупно, законодавчо передбачені дії постачальників для розблокування НН, а також самостійно розроблені і реалізовані дії компанїї з розблокування НН, через 3 місяці в 100% обсязі привели до вирішення проблеми — всі заблоковані 5-ть НН від 3-х постачальників фірми — розблоковані.

Однак завдання закону №1797, в частині блокування НН взагалі не повинне стосуватися реального сектора економіки і створювати такі масштабні проблеми реальному бізнесу, які описані на прикладі нашої компанії.

Особливо великі проблеми через Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, моніторингу та затвердженого Наказом ДФС України №461 виникають у компаній, що спеціалізуються на оптовій торгівлі хімічною сировиною. Цей перелік так само є невід'ємною частиною закону №1797 і містить практично всі коди товарів хімічної промисловості. Ці компанії змушені витрачати просто величезні зусилля, проходячи технологічний цикл розблокувань податкових накладних за реальними господарськими операціями.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У наступній публікації я розгляну ще одне з актуальних питань, яке стосується компаній, що спеціалізуються на оптовій торгівлі хімічною сировиною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X