П’ятничне зниження долара: корекція чи передвісник попиту на ризикові активи?

28 квітня 2020, 08:30
НВ Преміум

Фінансовий огляд

Тиждень ознаменувався безпрецедентним падінням ціни ф'ючерсів на нафту WTI на травневі та червневі поставки в негативну зону через переповнені сховища. Хоча незабаром ціна ф'ючерсів стабілізувалася, це не змогло заспокоїти інвесторів, нафта марки Brent відновила падіння, досягнувши березневих антирекордів. Фондові індекси США завершили тиждень в червоній зоні.

Відео дня

Фондовий ринок

Незважаючи на успіхи карантинних заходів у США, на фондовому ринку знову взяли гору негативні настрої. Пропозиції Дональда Трампа щодо трьохетапного пом'якшення карантинів, які на позаминулому тижні підтримали ринок, тепер піддалися різкій критиці. Експерти вважають, що пропозиція Трампа лише загострить епідемію і зажадає більш тривалих карантинів.

США обганяють решту світу за кількістю хворих (близько 1 млн) і померлих (55.8 тис.), і хвороба продовжує поширюватися високими темпами, даючи третину всіх хворих в світі майже кожен день.

За попередній тиждень кількість нових заявок від американців на допомогу з безробіття перевищила 4 млн, довівши суму за п'ять тижнів до 26 млн — це більше, ніж було створено робочих місць за весь період відновлення після світової фінансової кризи.

Примітно, що незважаючи на всі складнощі, з якими стикаються США, рейтинги Дональда Трампа серед населення залишаються високими. Ймовірно, що спроба зняти з себе провину за пізніше реагування на коронавірус, і при цьому стати лідером, який «зробить Америку великою знову», виглядає переконливою в очах громадськості.

Тиждень ключові індекси США завершили в помірному мінусі: Dow -1,9%, S&P -1.3%, Nasdaq -0.2%.

На майбутньому тижні ми побачимо звіти найбільших американських компаній — Alphabet, Apple, Amazon, Microsoft. Інвестори чекають звітів з оптимізмом, і фондові індекси додавали в п'ятницю і зміцнюються на початку торгів у понеділок.

Валютний ринок

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X