На ринках risk-on. Чому інфляційні побоювання інвесторів знижуються

16 червня 2021, 08:30
НВ Преміум

Відновлення світової економіки сповільнилося. Індекс Nasdaq додав за тиждень майже 2%, хоча інші індекси показали більш скромну динаміку. Біткоїн знову торгується на позначці $40 тис., а нафта Brent вперше з 2019 року перевищила $73.

Фондовий ринок

Минулого тижня фондові індекси США торгувалися різноспрямовано: Dow -0,8%, S&P + 0,4%, Nasdaq + 1,9%.

Ринок підтримали помірні економічні дані, які передбачають збереження м'якої політики ФРС. Огляд вакансій і плинності робочої сили (JOLTS) показав, що в квітні число вакансій у США виросло з 8 288 тис до 9 286 тис. У свою чергу, індекс споживчих цін (ІСЦ) в травні виріс на 0,6% (до 5,0% в річному численні). Це менше, ніж у квітні, коли він виріс на 0,8%, хоча і вище очікувань у 0,4%. Річні інфляційні очікування знизилися з 4,6% до 4,0%, а очікування щодо інфляції на 5-10 років — з 3,0% до 2,8%.

Відео дня

На цьому тижні багато на ринках буде залежати від риторики ФРС США на засіданні, яке відбудеться в середу. Мало сумнівів, що центробанк збереже ставки на колишньому рівні, так само як і програму покупки облігацій. Для ринків важливо, чи почала ФРС обговорювати згортання програми купівлі активів на баланс і чи змінилася прогнозна траєкторія підвищення процентних ставок, до чого найбільше чутливі акції зростання. Прибутковість 10-річних казначейських облігацій зросла до 1,50% після досягнення тримісячного мінімуму в четвер.

Варто відзначити, що S&P 500 і Nasdaq на цьому тижні досягли нових максимумів. На ринках панують risk-on настрої: акції фінансових і сировинних товарів знижуються, в той час як нафта, біткоїн і акції «техів» ростуть.

Компанії

Показати ще новини
Радіо НВ
X