Що головне в реформі енергетики

0 коментувати
Реформи ринку газу та електроенергії поки не дали конкретного результату

Так, ухвалений рамковий закон про реформу ринку газу хоч і прогресивний, але поки не імплементований через нормативно-правові акти.

З іншого боку, з газу вже вирівняли ціни. Безперечно, це великий крок вперед і це шанс створити цивілізований ринок газу.

Реформа електроенергетики має початися зі скасування дотацій. Наприклад, у Європі енергія для підприємств коштує дешевше, ніж для населення. Це пов'язано з тим, що населення споживає менше, ніж промисловість, і стимулює енергоефективність.

Які мають бути завдання реформи ринку електроенергії?

Головне завдання для нашої країни – перейти до раціонального споживання електроенергії. Сьогодні Україна споживає всіх видів енергії в рази більше, ніж споживають європейські країни. Іде колосальна перевитрата енергії.

Отже, перше – треба зменшити споживання. Сприятиме цьому перехід на ринкові ціни.

Друге - це облік. Більше не повинно бути дармової енергії або необлікованої.

І третє - це розвиток інших альтернативних джерел енергії, якими багата Україна. Це і біомаса, і солома, відходи деревообробки. 

Цим усім давно користуються в Європі. Рівень виробництва теплової енергії з біомаси в багатьох європейських країнах вже перевищив 40%. В Україні - 1-2%, хоча у нас велика територія і дуже великий потенціал за біомасою.

Ми його не використовуємо.

Яка, наприклад, енергетична політика Норвегії? Найбільша видобуток газу в Європі у Норвегії – і найбільша ціна на газ всередині країни теж у Норвегії. Це політика енергетичної безпеки. Тобто вони розвивають тим самим інші джерела енергії, бо ті набагато дешевші, ніж газ усередині країни.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: