На нас чекає захопливий тиждень
Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.
Головними подіями минулого тижня, безумовно, були квартальні результати компаній і заяви президента Трампа.
З корпоративними результатами, в принципі, все очікувано. Чистий прибуток компаній у другому кварталі, як і передбачалося, зростає. За даними FactSet, зростання складе 20.8%, у порівнянні з попереднім роком.
Із заявами і діями президента США не все так передбачувано. На початку тижня він вельми спантеличив політичний бомонд США і власних виборців невпевненою поведінкою на зустрічі з президентом РФ. Після цього, мабуть, вирішивши перехопити ініціативу, критично висловився стосовно монетарної політики, що проводиться ФРС, і, врешті-решт, в п'ятницю, пообіцяв ввести додаткові тарифи на $500 млрд китайського імпорту.
Важко сказати, наскільки реалістичні заяви американського президента, але те, що торгова війна залишається головним джерелом переживань інвесторів – це факт. Недавній огляд Bank of America Merill Lynch продемонстрував, що для більш 80% портфельних управляючих ризик торгової війни є найбільшою загрозою на сьогоднішньому ринку.
І, тим не менш, хороші квартальні результати поки що компенсують загрози торгових баталій і підтримують основні індекси на максимальних історичних рівнях. В цілому, за тиждень основні індекси практично не змінилися: S&P 500 (+ 0.02%), Dow Jones (+ 0.15%) і Nasdaq (-0.07%).
Серпневі ф’ючерси на WTI зросли на (+ 1.4%), до $70.46 за барель, після того, як Cаудівська Аравія пообіцяла не збільшувати пропозицію на ринку.
Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 5бп до 2.89%, а дворічних знизилася на 3 бп, до 2.59%. На думку аналітиків, розширення спреду дво- і десятирічних облігацій до 30 бп, може бути наслідком критики ФРС з боку Трампа, і відображенням надій на те, що центральний банк уповільнить швидкість підвищення ставок.
Після критики ФРС і п'ятничних заяв про тарифи US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.65%), до 94.36. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.
Золото трохи зросла – $1,230.3 за унцію.
Чого чекати на цьому тижні
У центрі уваги, звичайно ж, квартальні результати.
174 компаній з 500, що входять в індекс S&P 500, оголосять результати на цьому тижні.
Більш того, квартальні досягнення оприлюднять три з чотирьох компаній FANG. Alphabet, материнська компанія Google, оголошує сьогодні, Facebook в середу, Amazon в четвер. Всі оголошення відбуватимуться вечорами, після закриття торгів.
Крім FANG, календар оголошень виглядає так:
- Понеділок: Hasbro, Whirlpool
- Вівторок: Harley-Davidson, United Technologies, Eli Lilly, Biogen, Verizon, AT&T, Lockheed Martin і Texas Instruments
- Середа: Boeing, UPS, Coca-Cola, PayPal, Ford, Visa, Gilead, Qualcomm, General Dynamics, Hilton Worldwide
- Четвер: Starbucks, McDonald's, MasterCard, Comcast, Under Armour, American Airlines, Altria і Intel
- П'ятниця: Twitter, Merck, Exxon Mobil, Chevron, Phillips 66, Moody's
Календар макроекономічних даних, які можуть вплинути на ринок, виглядає наступним чином.

- Понеділок: Продажі будинків у червні (очікується + 0.2%, у порівнянні з -0.4% в попередньому місяці)
- Вівторок: Markit flash manufacturing PMI, випереджаючий індикатор виробництва товарів і послуг у приватному секторі (очікується 56.3, у порівнянні з 56,0 в червні)
- Середа: Продажі нових будинків у червні (очікується -2.9% expected; у порівнянні з + 6.7% у попередньому місяці)
- Четвер: Дефіцит торгового балансу (товари) (- $67.2 млрд у порівнянні з - $64.0 у попередньому місяці). Нові заявки з безробіття (217 тис. Vs 207 тис.)
- П'ятниця: Перша оцінка динаміки ВВП у другому кварталі (очікується + 4.2%, у порівнянні з першим кварталом. У першому кварталі цей показник дорівнював + 2.0%).
Ну і, врешті-решт, не забуваємо, що завжди можна чекати новин від президента Трампа.
Тиждень обіцяє бути насиченим і цікавим!
Гарного всім дня і вдалих інвестицій!