На нас чекає захопливий тиждень

23 липня 2018, 11:09

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Головними подіями минулого тижня, безумовно, були квартальні результати компаній і заяви президента Трампа.

З корпоративними результатами, в принципі, все очікувано. Чистий прибуток компаній у другому кварталі, як і передбачалося, зростає. За даними FactSet, зростання складе 20.8%, у порівнянні з попереднім роком.

Відео дня

Із заявами і діями президента США не все так передбачувано. На початку тижня він вельми спантеличив політичний бомонд США і власних виборців невпевненою поведінкою на зустрічі з президентом РФ. Після цього, мабуть, вирішивши перехопити ініціативу, критично висловився стосовно монетарної політики, що проводиться ФРС, і, врешті-решт, в п'ятницю, пообіцяв ввести додаткові тарифи на $500 млрд китайського імпорту.

Важко сказати, наскільки реалістичні заяви американського президента, але те, що торгова війна залишається головним джерелом переживань інвесторів – це факт. Недавній огляд Bank of America Merill Lynch продемонстрував, що для більш 80% портфельних управляючих ризик торгової війни є найбільшою загрозою на сьогоднішньому ринку.

І, тим не менш, хороші квартальні результати поки що компенсують загрози торгових баталій і підтримують основні індекси на максимальних історичних рівнях. В цілому, за тиждень основні індекси практично не змінилися: S&P 500 (+ 0.02%), Dow Jones (+ 0.15%) і Nasdaq (-0.07%).

Серпневі ф’ючерси на WTI зросли на (+ 1.4%), до $70.46 за барель, після того, як Cаудівська Аравія пообіцяла не збільшувати пропозицію на ринку.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 5бп до 2.89%, а дворічних знизилася на 3 бп, до 2.59%. На думку аналітиків, розширення спреду дво- і десятирічних облігацій до 30 бп, може бути наслідком критики ФРС з боку Трампа, і відображенням надій на те, що центральний банк уповільнить швидкість підвищення ставок.

Після критики ФРС і п'ятничних заяв про тарифи US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.65%), до 94.36. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Золото трохи зросла – $1,230.3 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

У центрі уваги, звичайно ж, квартальні результати.

174 компаній з 500, що входять в індекс S&P 500, оголосять результати на цьому тижні.

Більш того, квартальні досягнення оприлюднять три з чотирьох компаній FANG. Alphabet, материнська компанія Google, оголошує сьогодні, Facebook в середу, Amazon в четвер. Всі оголошення відбуватимуться вечорами, після закриття торгів.

Крім FANG, календар оголошень виглядає так:

  • Понеділок: Hasbro, Whirlpool
  • Вівторок: Harley-Davidson, United Technologies, Eli Lilly, Biogen, Verizon, AT&T, Lockheed Martin і Texas Instruments
  • Середа: Boeing, UPS, Coca-Cola, PayPal, Ford, Visa, Gilead, Qualcomm, General Dynamics, Hilton Worldwide
  • Четвер: Starbucks, McDonald's, MasterCard, Comcast, Under Armour, American Airlines, Altria і Intel
  • П'ятниця: Twitter, Merck, Exxon Mobil, Chevron, Phillips 66, Moody's

Календар макроекономічних даних, які можуть вплинути на ринок, виглядає наступним чином.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Понеділок: Продажі будинків у червні (очікується + 0.2%, у порівнянні з -0.4% в попередньому місяці)
  • Вівторок: Markit flash manufacturing PMI, випереджаючий індикатор виробництва товарів і послуг у приватному секторі (очікується 56.3, у порівнянні з 56,0 в червні)
  • Середа: Продажі нових будинків у червні (очікується -2.9% expected; у порівнянні з + 6.7% у попередньому місяці)
  • Четвер: Дефіцит торгового балансу (товари) (- $67.2 млрд у порівнянні з - $64.0 у попередньому місяці). Нові заявки з безробіття (217 тис. Vs 207 тис.)
  • П'ятниця: Перша оцінка динаміки ВВП у другому кварталі (очікується + 4.2%, у порівнянні з першим кварталом. У першому кварталі цей показник дорівнював + 2.0%).

Ну і, врешті-решт, не забуваємо, що завжди можна чекати новин від президента Трампа.

Тиждень обіцяє бути насиченим і цікавим!

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X