Стисло і зрозуміло: Американці купили половину українських євробондів

21 грудня 2020, 13:40

Понеділок, 21 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • ЄБРР і Європейський інвестиційний банк виділяють €900 млн на реконструкцію південної частини автомагістралі Київ-Одеса і 24-кілометрового північної об'їзної ділянки навколо Львова, повідомило Міністерство інфраструктури. «Цей проект є найбільшим за 10 років співпраці Укравтодору та ЄБРР», — сказав глава Державного дорожнього агентства Олександр Кубрак, маючи на увазі кредит в розмірі €450 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку. Ця позика супроводжується другим кредитом в розмірі €450 млн від Європейського інвестиційного банку.

Відео дня

 • Наступного року має розпочатися робота над проектами, які є ділянками Транс'європейської транспортної мережі, або TEN-T. Дві третини грошей будуть спрямовані на реконструкцію 275 км траси Київ-Одеса, а одна третина — на завершення будівництва об'їзної дороги навколо Львова. «В рамках проекту уряд України бере на себе зобов'язання поліпшити систему закупівель Укравтодору та посилити його внутрішній контроль, політику і процедури задля запобігання хабарництва та корупції, — повідомляє ЄБРР. У п'ятницю обидва банки виступили зі спільною заявою, в якому реформу Укравтодору назвали «лакмусовим папірцем» для антикорупційної роботи в Україні.

 • Україна планує побудувати до 2022 року трасу європейського стандарту на 72-кілометровій ділянці М-10 між Львовом і найближчим переходом з Польщею, в Краковці, повідомив кореспонденту «Інтерфакс-Україна» глава Укравтодору Кубрак. Ця перевантажена ділянка дороги очолює список кандидатів на концесію державно-приватного партнерства. З Краковця автомагістраль буде з'єднуватися з польською A4, яка проходить на 680 км на захід і з'єднується з мережею автобанів Німеччини.

 • Щотижневі контейнерні поїзди почнуть курсувати в наступному році між Балтійським і Чорним морями, повідомив президент порту Гданськ Лукаш Грейнке новинному сайту з Флориди Maritime Executive. У Гданську розташований найбільший контейнерний термінал Польщі, і він вважається єдиним портом на Балтиці, здатним приймати найбільші судна з Азії. Грейнке сказав про залізничний коридор Гданськ-Одеса: «Ми вже спілкувалися з турецькими судновласниками і експедиторами про переваги нового коридору з точки зору швидкості та ефективності».

 • Міністерство фінансів заявляє , що Німеччина витратить €255 млн на допомогу Україні на підвищення енергоефективності шкіл, на ремонт доріг і модернізацію системи професійної освіти. Гроші надійдуть наступним чином: €40 млн у вигляді прямих грантів і €215 млн — у вигляді кредитів на пільгових умовах на 30 років під 2% річних. Гроші підуть також на модернізацію комунальних мереж: водопостачання, каналізацію і опалення. Посол Німеччини Анка Фельдхузен заявила: «Німеччина підтримує українські реформи з децентралізації та поліпшення в енергетичній галузі та освіті».

 • Сьогодні МВФ починає перемовини з Україною по відеозв'язку, розглядаючи угоду stand-by про кредитування на $5 млрд, підписану в червні минулого року. Тільки один транш 18-місячної угоди був отриманий в червні минулого року. Велика частина грошей затримана через чищення Центрального банку влітку і постанову Конституційного  Суду восени. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман сказав: «З огляду на пандемію COVID, місія проведе віддалені зустрічі з українською владою для обговорення економічного розвитку, а також політики і реформ». Прем'єр-міністр Шмигаль заявив, що Україна, швидше за все, не отримає другий транш до лютого або березня, «якщо не буде сюрпризів».

 • Американці купили половину українських єврооблігацій на $600 млн, які були розміщені в п'ятницю, повідомило Міністерство фінансів. Розподіл був таким: США — 52%; Велика Британія — 37% і ЄС — 10%. Структура установ: фонди управління активами — 85%; хедж-фонди — 13%; пенсійні та страхові фонди — 2%. Попит був настільки високим 11 грудня, що міністерство збільшило запропоновану суму на 20% і знизило прибутковість до 6,2%, що є рекордним мінімумом для України. Прибутковість порівнянних державних облігацій в США, Великої Британії і ЄС становить майже 1%.

 • Кількість зарубіжних власників українських державних гривневих облігацій збільшилася на 6,8% минулого тижня, оскільки 15 грудня іноземці приєдналися до урядового аукціону рекордного обсягу випуску облігацій на суму $ 1,8 млрд. Зараз іноземці володіють гривневими облігаціями на суму $2,9 млрд, або 8,6% від загальної суми, повідомив Національний банк України.

 • Центральний банк минулого тижня купив $300 млн, що стало найбільшою тижневою покупкою з червня. Оскільки виїзд за кордон ускладнений під час майбутніх новорічних свят, попит на долари слабкий. Сьогоднішній обмінний курс становить 27,83 гривні за долар — відбулося зміцнення гривні на 2,6% з 1 грудня 2020 року. Наразі Національний банк України викупив $1,3 млрд в основному для того, щоб послабити гривню й уникнути різких коливань курсу валют.

 • Олена Білан, головний економіст Dragon Capital, зазначила, що експортна ціна на українську сталь в цьому році зросла на 150%, майже до $700 за тонну. Вона написала: «Вигідні ціни на експорт та іноземні інвестиції в державні облігації створюють умови для зміцнення гривні... Умови торгівлі для України наразі кращі за останні дев'ять років».

 • Україна продає менше продуктів, але заробляє більше грошей, підрахували Альфа-Банк Україна. «Зменшення врожаю було компенсовано підвищенням цін на основні товари», — пише в своєму останньому звіті Олексій Блінов, керівник аналітичного відділу. Виробництво сільгоспвиробників, ймовірно, знизиться на 12% р/р через падіння на 13% врожаю зернових і 17% олійних культур. Однак він зазначає: «Експортні ціни на пшеницю зараз виросли на 22% р/р, кукурудза подорожчала на 33%, а соняшникова олія виросла в ціні на 45%».

 • Президент Зеленський обіцяє The New York Times «реформувати» Конституційний Суд в рамках «Глобальної судової реформи в Україні, яку ми почнемо проводити наступного року». В інтерв'ю по відеозв'язку з кореспондентом Times в Москві Ендрю Крамером Зеленський говорить: «Вже підготовлено багато законів, і продумані етапи реалізації цих реформ». The Times не використала цю частину інтерв'ю з 5 тис. слів в своєму матеріалі, але повна версія інтерв'ю є на сайті президента англійською, українською та російською мовами.

 • Продажі електроніки і побутової техніки в Чорну п'ятницю і кіберпонеділок минулого місяця зросли на 28%, до $ 235 млн, повідомляє український підрозділ GfK, найбільшого інституту маркетингових досліджень Німеччини. Продажі в Інтернеті підвищилися на 73% р/р, почасти через те, що в інтернет-магазинах було більше знижок. Всього за дні знижок було продано майже 1 млн товарів. Найактивнішим сектором були ІТ, де продажі в грошовому вираженні зросли на 70% р/р.

 • У п'ятницю Qatar Airways відновила польоти між Дохою і київським Борисполем. Польоти здійснюватимуться чотири рази на тиждень на літаках Airbus A320. З Дохи Qatar Airway виконує рейси у 100 напрямках, сказала Галина Дурмуш, комерційний менеджер Qatar Airway в Україні.

Від редактора:

Зовнішній вигляд далекомагістральної вантажівки Scania може відлякати будь-кого з автомобілістів. Ці дорожні монстри розмістилися на плакатах рекламних щитів по всьому Києву. «Scania Україна за справедливе правосуддя», — йдеться на одному з них. На інших рекламних щитах повідомляється про те, що вже показали 100 бізнес-опитувань: «Корумповані рішення суддів вбивають інвесторів — Scania Україна».

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися , щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X