Стисло і зрозуміло: Україну очікує літо без пасажирських авіаперевезень

20 квітня 2020, 11:00

Понеділок, 20 квітня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

  • Цього тижня найбільший у світі літак України «Мрія Ан-225» має доставити медичне захисне спорядження з Шанхая в Колумбус, штат Огайо, повідомляє Buzzfeed. Це буде перший політ місячного китайсько-американського медичного вантажного повітряного мосту, перевозити вантаж будуть «Мрія» і п'ять невеликих літаків   «Руслан Ан-124», повідомив журналісту Крістоферу Міллеру заступник директора київської авіакомпанії «Антонов» Віталій Шост. Він також сказав, що через надзвичайну ситуацію з коронавірусом протягом останнього місяця Мрія і Руслани доставили медичні вантажі з Китаю в Австрію, Канаду, Чехію, Данію, Францію, Німеччину, Грецію, Ірландію, Кувейт, Польщу, Португалію, Катар, Словаччину, Іспанію і Швейцарію. Прямий ефір того, як «Мрія» приземлилася  минулого тижня у варшавському аеропорту Шопена, подивилося більш ніж 80 тис. осіб.

Відео дня

  • «Знаменитість Антонова» Ан-225 «може стати м'якою силою України в цей час глобальної одержимості коронавірусом», — пише Альона Гетьманчук у блозі для Атлантичної ради «Україна летить на допомогу». «Нинішня криза з коронавірусом надала Антонову те, що можна охарактеризувати тільки як прекрасну можливість показати свою цінність міжнародним партнерам в Україні», — пише Гетьманчук, директорка київського Центру Нова Європа. «Фінляндія змогла значно посилити свій національний бренд на міжнародній арені за допомогою конкретних фінських компаній, таких як Nokia і Angry Birds. Немає ніяких причин, за якими Антонов не може виконувати ту ж функцію для України  », — пише вона в своєму блозі. «Замість того, щоб здаватися вічною жертвою, яка завжди потребує допомоги і захисту, це дозволяє Україні представляти себе як передбачуваного і компетентного партнера».
  • Як повідомило агентство Reuters у п'ятницю, заявку китайських інвесторів на придбання українського виробника авіадвигунів заблокував київський суд. Суд відхилив апеляцію Skyrizon Aircraft Holdings Ltd. про придбання запорізької Мотор Січі. Skyrizon планує оскаржити рішення від 13 березня. США виступають проти угоди, згідно з якою Китай отримає всі технології двигунів реактивних винищувачів. Рішення суду не ухвалювали протягом одного місяця, очевидно, з геополітичних причин.
  • Після повільного старту китайська Sinohydro Corp. Ltd. планує закінчити цієї осені, відповідно до графіка, складний €42 мільйонний проект, 22-кілометрову цементну окружну дорогу навколо Житомира. Будівництво включає в себе відновлення автодорожнього мосту через річку Кам'янка та трьох мостів через залізничні колії, а також будівництво чотирьох нових розв'язок і двох пішохідних мостів. Ця дорога, яку фінансують переважно ЄБРР і Європейський інвестиційний банк, дозволить усунути серйозне вузьке місце: єдиний 2-смуговий рух на 322 км траси М-06 між Києвом і Рівному. Торік через цю частину міжнародної автомагістралі проїздило 10 тис. автомобілів за день.

  • COFCO, найбільша в Китаї компанія з обробки зернових, планує збільшити на 40% до 30 тис. тонн ємність свого терміналу Unigrain-Basis на річці Дніпро в селі Мишурин Ріг, повідомляє агентство розвитку Дніпра. Маючи вісім портових потужностей в Україні, державна китайська компанія нещодавно встановила сучасне зернопереробне обладнання в Переяслав-Хмельницькому, порту Київської області, всього на відстані години їзди на південь від Борисполя.

  • Український експорт продовольства за перший квартал збільшився на 6% у порівнянні з січнем-березнем минулого року, повідомляє Український аграрний бізнес-клуб. Експорт становив $5,7 млрд. Серед основних товарів, експорт соняшникової олії зріс на 17%, а кукурудзи — на 8%. У 2019 році Україна експортувала продовольства на рекордні $22,4 млрд, що майже на 20% більше, ніж у 2018 році.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

  • Український експорт до Китаю підскочив на 42% в річному обчисленні за перші два місяці цього року, повідомляє Державна служба статистики. Цей стрибок, до $760 млн, допоміг скоротити загальний торговельний дефіцит товарів в Україні вдвічі, до $423 млн. Китай є найбільшим торговельним партнером України з двосторонньою торгівлею на суму $2,1 млрд у січні і лютому. Імпорт України з Китаю за цей період зріс лише на 1,4%, до $1,34 млрд.

  • Avianews повідомляє, що ціни на авіаперевезення між Китаєм і Україною зросли втричі з початку карантину, який розпочався місяць тому, з посиланням на Андрія Криворотова, директора київської групи логістичних компаній Zammler. Раніше, коли 80% авіаційних вантажів перевозили на пасажирських літаках, ціна доставки однієї тонни становила від 4 до 4,5 доларів за кілограм. Зараз ціна становить від 12 до 18 доларів. МАУ і SkyUp використовують пасажирські літаки, які стоять без роботи, для перевезення вантажів.

  • Коли недорогі перевізники повернуться до роботи, ціни не будуть такими низькими, як раніше. Перші рейси вимагатимуть від пасажирів носити маски і сидіти з відстанню між пасажирами з розділеним порожнім місцем, зазначають Wizz Air і Міжнародна асоціація повітряного транспорту в статті журналу У відпустку. «Якщо ми попросимо дотримуватися відстані у літаку, нам доведеться не використовувати велику кількість місць», — сказав Александр де Жюняк, генеральний директор IATA. «Це означає, що авіакомпаніям потрібно буде підвищувати ціни».

  • У березні витрати на туризм в Європі скоротилися на 68%, а в Італії — на 96%, повідомляє дослідження банку UBS. Всесвітня туристська організація ООН повідомляє, що з 209 країн світу 96% ввели обмеження на поїздки у відповідь на пандемію коронавірусу. Зураб Пололікашвілі, генеральний секретар агентства, сказав: «Ми закликаємо уряди постійно переглядати обмеження на поїздки, скасовувати або послаблювати їх, як тільки подорожі стануть безпечними».
  • Може пройти чотири місяці, перш ніж регулярні рейси знову почнуть літати з України, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій на 24 каналі. Він сказав: «Я думаю, що планові польоти цілком можуть бути відновлені у вересні або навіть раніше, до кінця літа». Через те, що є велика ймовірність того, що шість місяців не будуть відновлені польоти, чотири найбільші українські перевізники — Azur, SkyUp, UIA і Windrose — вже звернулися по допомогу до Міністерства інфраструктури. Криклій прогнозує, що для того, щоб повітряний рух в Україні повернувся до рівня 2019 року, буде потрібно два роки. Міський транспорт — автобуси, трамваї і метро — має відновитися в червні-липні, прогнозує він.
  • Починаючи з сьогоднішнього дня, з пасхального понеділка і до 3 травня, відвідування кладовищ у Києві та багатьох інших містах заборонено, щоб запобігти поширенню коронавірусу серед людей, які традиційно відвідують могили членів сім'ї через кілька днів після православного Великодня. Вчора багато церков були закриті, і багато міст перебували під забороною пересування.
  • У Києві вірусний епіцентр — це Києво-Печерська лавра, в якій 140 випадків, або 16% від загального числа хворих у місті. Минулого місяця керівник цього монастиря Московського Патріархату сказав, що молитва і обійми — найкращі способи боротьби з вірусом. Сьогодні митрополит Онуфрій госпіталізований разом з відомим проросійським політиком Вадимом Новинським, який минулого тижня привозив медичне захисне спорядження в монастир.
  • У Києві та Київській області на цей момент зареєстровано 1 105 випадків, або 20% від загальних у країні 5 449 лабораторно підтверджених випадків. Інші гарячі точки: Чернівці — 889; Івано-Франківськ — 480; Тернопіль — 390; Вінниця — 330; і Львів — 245. Збройні сили госпіталізували 32 солдати з гострою респіраторною хворобою, викликаною коронавірусом. Ще близько 300 військовослужбовців пербуувають у самоізоляції. У начальника Національної гвардії Миколи Балана виявили коронавірус.

Від редактора:

IT-галузь України залишається сильною, навіть якщо працювати з дому. Цієї середи, о 20:00 за київським часом і 10:00 за часом Сан-Франциско, Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA) і Deloitte Ukraine представлять вебінар за результатами звіту UVCA за 2019 р. і прогнозів 2020 р. Серед учасників дискусії: Йорам Війнгаарде, засновник/генеральний директор Dealroom.co; Роман Нікітов, керівник відділу венчурних і технологічних інвестицій в ICU Ventures; Ольга Афанасьєва, генеральний директор UVCA; і Володимир Юмашев, партнер промислової групи TMT у Deloittraine. Модеруватиме захід вашингтонський діловий письменник і подкастер Майкл Бурик.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X