Крига скресла, панове засідателі

27 листопада 2021, 09:30
NV Преміум

Тиждень був дуже коротким з нагоди Дня подяки, всього три з половиною дні. І досить спокійним, як мінімум, до п’ятниці, коли ф’ючерси на основні американські індекси сильно почервоніли. А головним днем тижня стала середа.

Інвестори абсолютно спокійно «переварили» рекордно низьку кількість заявок з безробіття, оголошену в середу рано-вранці. Їх було 199 тисяч, а це найменше значення, починаючи з 1969 року. Але явний сигнал того, що ринок праці перегрітий і попит перевищує пропозицію, зовсім не змусив інвесторів панікувати, як і дані про інфляцію, оголошені того ж дня буквально за кілька годин.

Відео дня

Інфляція відповідно до очікувань. Однією з основних подій тижня, що очікувалися, було оголошення даних про персональні витрати (РСЕ) за жовтень, індикатор інфляції, на який орієнтується ФРС. Несподіванок не сталося — фактичні дані точнісінько відповідали прогнозам: у річному вимірі зростання склало 5.0%, за місяць — 0.6%. У попередньому місяці ці показники склали, відповідно, 4.1% та 0.4%. Незважаючи на те, що PCE досягнув тридцятирічного максимуму, жодної бурхливої реакції ринків не спостерігалося, оскільки ми й так усі знаємо, що інфляція висока. Що важливіше від самих значень інфляції, так це те, якою буде реакція на те, що відбувається з боку ФРС. І в середу завіса трохи відкрилася.

Показати ще новини
Радіо NV
X