Стисло і зрозуміло: На кордоні з Польщею 10-годинні черги трудових мігрантів

16 червня 2020, 12:36

Вівторок, 16 червня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Два тижні самоізоляції очікують всіх мандрівників, які приїжджають в Україну з 51 країни, включених в новий «червоний список» Міністерства охорони здоров'я. Це країни з рівнем інфекції коронавірусу вище ніж в Україні. Це країни: США, Канада, Велика Британія, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія, Нідерланди, Португалія, Швеція, Кувейт, Сінгапур, ОАЕ, Молдова, Білорусь та Росія. «Зелений список» — без самоізоляції — включає в себе Німеччину, Швейцарію, Польщу, Угорщину, Австрію, Словаччину, Чехію, Румунію, Болгарію, Грецію, Ізраїль, Єгипет, Туреччину, Казахстан, Іран, Латвію, Литву, Естонію і Фінляндію. Тепер всі відвідувачі України повинні мати медичну страховку для лікування коронавірусу.

Відео дня

 • Оновлюваний щотри дні список впливатиме на плани авіакомпаній з відновлення повітряних маршрутів з Україною. Очікується, що два тижні самоізоляції відлякають іноземних гостей. У країнах «червоного списку» рівень зараження вищий, ніж в Україні, де зараз 37 випадків хворих на 100 тис. осіб. Для розрахунку показника в Україні Міністерство охорони здоров'я використало показник населення країни в 43,7 мільйона осіб, що на 17% більше, ніж оцінка в 37,3 мільйона людей, оприлюднена в січні Дмитром Дубілетом, колишнім міністром Кабінету міністрів.
 • МАУ, найбільший український перевізник планує в найближчі тижні лише кілька міжнародних рейсів, чекаючи уточнення правил міграції і прагнучи оприлюднити свій новий розклад 1 серпня. Про це повідомив журналістам у Борисполі президент авіакомпанії Євген Дихне. 25 червня авіакомпанія пропонує спеціальний рейс з Майамі до Борисполя. Зазначивши, що МАУ наразі конкурує з європейськими авіакомпаніями, які отримують великі дотації, він сказав: «Відкриваючи маршрути, ми будемо виходити з того, наскільки вони будуть невигідними для нас. Ми виключаємо той факт, що вони будуть прибутковими».
 • Аеропорт Одеси відновлює міжнародні польоти цього тижня. Бєлавіа літає щодня до Мінська, а Wizz Air — двічі на тиждень літає до Берліна і Будапешта.
 • Три українських контрольно-пропускні пункти на лінії контролю з Кримом — Каланчак, Чаплинка і Чонгар — знову відкрилися вчора. Кожен, хто приїжджає в Україну, повинен завантажити додаток визначення свого розташування Дій Вдома і самостійно ізолюватися протягом двох тижнів.
 • У зв'язку з тим що повітряні, залізничні та автобусні зв'язки з Польщею і раніше закриті після тримісячного карантину, рух в пішохідних пунктах інтенсивний у співвідношенні 4: 1 на користь українців, які прямують до Польщі. Майже 2500 українців в'їжджають до Польщі через контрольно-пропускний пункт Медика кожен день, в порівнянні з 600 українцями, які прибувають в Україну. У неділю українські робітники-мігранти очікували 10 годин, поки польські прикордонники вимірювали температуру і телефонували роботодавцям для перевірки дозволів на роботу.
 • Створюючи умови для більшої трудової міграції, уряд тепер заявляє що ВВП України може скоротитися до 8% в цьому році. В середині квітня Міністерство економіки переглянуло бюджет з падінням на 4,8%. Національний банк України прогнозує падіння на 6-7%. Минулого тижня МВФ прогнозував падіння на 8,2%. Економічний прогноз Кабінету Міністрів тепер засвідчує: «Україна традиційно більш вразлива до економічних шоків і тому може відчути більш істотний вплив: ВВП може зменшитись на 4-8% в порівнянні з 2019 роком».
 • Будівництво житла демонструє падіння на 56,5% в першому кварталі цього року в порівнянні з цим же періодом минулого року, повідомляє Державна служба статистики. Будівництво нового житла в Києві знизилося на 83%, до 184 400 кв. Падіння було настільки різким, що Львів обійшов столицю, почавши будівництво цьогоріч 238 900 кв. м.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
 • Загальний обсяг будівництва знизився на 9% до кінця квітня. Оскільки багато проектів в сфері вітряної та сонячної енергії заморожені, будівництво інфраструктури знизилося на 11% за рік. ICU пише: «Частково це буде компенсовано очікуваною активізацією проектів Великого будівництва, в першу чергу пов'язаних з будівництвом і ремонтом доріг і мостів. Загалом ми очікуємо, що будівництво скоротиться на 12-15% в цьому році».
 • Завдяки майже подвійному зростанню українського експорту до Китаю торгівля товарами з Китаєм за перші чотири місяці цього року значно випередила Росію, повідомляє Державна служба статистики. Товарообіг між Китаєм і Україною зріс до $4,2 млрд. Товарообіг між Китаєм і Росією скоротився до $2,4 млрд. Український імпорт товарів з Росії впав на 38% за поточний рік.
 • У зв'язку з тим що протягом першої половини карантину експорт було припинено, торговий дефіцит товарів в Україні скоротився на дві третини порівняно з аналогічним періодом минулого року до $674 млн. Протягом квітня експорт України становив 98,3% від рівня січня-квітня 2019 року. Але імпорт впав до 91% від рівня минулого року.
 • ICU пише: «Зовнішні рахунки виявилися стійкими до коронакризи. Через падіння цін на нафту і природний газ, а також скорочення внутрішнього попиту за 4 місяці був створений значний профіцит рахунків поточних операцій. Ми очікуємо, що профіцит становитиме майже 1% ВВП за весь рік».
 • Зважаючи на те, що вартість імпортованої нафти і газу в травні знизився на 51% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тенденція до зниження імпорту зберігається. За даними митної служби України, протягом травня імпорт скоротився на 13% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до $18,3 млрд. Для споживачів ціни на бензин і дизельне пальне в травні знизилися на 27-28%, повідомляє Державна служба статистики.
 • Ferrexpo, що торгується на LSE, збільшила продажі залізних пелет зі своїх українських копалень на 21% в порівнянні з травнем минулого року. Ferrexpo збільшила продажі в Азії і скористалася нижчими ставками фрахту під час коронакризи, повідомила компанія на Лондонській фондовій біржі. У квітні видобуто рекордний 1 млн тонн окатишів з власної руди. Пелети використовуються як сировина в доменних печах для виробництва сталі.
 • Важлива перемога НБУ в битві за ПриватБанк — Верховний Суд України вчора ухвалив, що банку не потрібно виплачувати $37 млн братам Суркісам, які втратили гроші через націоналізацію 2016 року. Банк стверджував, що Григорій і Ігор Суркіс мали тісні комерційні відносини з попередніми власниками банку, називаючи їх однією співпрацюючою стороною.

Від редактора:

Практики «похмурої науки», економіки зазвичай дотримуються більш похмурих поглядів, ніж наукових. Минулого тижня жоден з 15 українських економічних експертів, опитаних агентством Reuters, не прогнозував зниження основної ставки на два процентних пункти. Четверо з 15 ризикнули і передбачили зниження на 1,5 відсотка. Зараз у нас ВВП-прогнози як змагання на Олімпіаді. Прогнози експертів коливаються від 4,8% до 8,2%. Дехто буде розчарований. Важко передбачити, що принесе нам друга половина цього року. Але основна експортна економіка досить непогано впоралася з коронавірусною істерикою. Тонни залізних палет, бушелі кукурудзи і гектолітри соняшникової олії можуть видатися нудною статистикою, але вони є основним джерелом життєвої сили української експортної економіки.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN).

Републікацію повної версії тексту заборонено. Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X